Projekt Aptos
Projekt Aptos. Zdroj: Shutterstock.com/Zeedign.com

150 miliónov dolárov. To je investícia, ktorú vložili veľkí hráči do nového projektu s obrovským potenciálom, za ktorým stoja bývalí zamestnanci sociálnej siete Meta. Ide o projekt Aptos.

Čo je Aptos?

Ide o škálovateľný blockchainový projekt založený na konsenzuálnom modeli Proof-of-stake. Za vývojom tohto projektu stoja dvaja bývalí zamestnanci sociálnej siete Meta. Aptos kombinuje paralelné spracovanie transakcií s novým programovacím jazykom pre inteligentné zmluvy pod názvom Move. Jeho priepustnosť je obdivuhodných 100 000 transakcií za sekundu.

Projektu sa podľa najnovších správ podarilo získať investíciu vo výške 150 miliónov dolárov. Tá má pomôcť pri budovaní jedného z najbezpečnejších a vysoko škálovateľných blockchainov prvej vrstvy. Financovanie prebiehalo pod vedením burzy FTX Ventures a Jump Crypto. V roku 2022 dokázal projekt Aptos Labs získať až 350 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Scenár, o ktorom nikto nechce počuť! – Bitcoin sa pripravuje na najhoršie

Aptos bol navrhnutý s dôrazom na absolútnu bezpečnosť, škálovateľnosť a dôveryhodnú neutralitu,“ uvádza sa v oficiálnej správe.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Aptos Labs Mo Shaikh uviedol:

Už nejaký čas vieme, že pre problémy, ako sú výpadky a prestoje, súčasné blockchainy nie sú vhodné pre masové prijatie webu 3.0,“ skonštatoval Shaikh.

Predstavitelia Aptosu tvrdia, že dokážu hravo vyriešiť problémy, s ktorými zápasia projekty ako Solana či Polygon. Komunita však na tieto správy nereagovala príliš pozitívne. Viacero popredných kryptomenových predstaviteľov spochybnilo financovanie a schopnosti projektu. Podľa agentúry Bloomberg môže 150 miliónov dolárov zdvojnásobiť celkovú hodnotu spoločnosti Aptos Labs na viac ako 1 miliardu dolárov. Ide o masívne prostriedky. Ethereum získalo v roku 2014 iba 18,4 milióna dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance