Bitcoin dosiane vysokú kapitalizáciu.
Bitcoin dosiane vysokú kapitalizáciu. Zdroj: Shutterstock.com/Filmhouse

Manažérka fondu spoločnosti ARK Invest Cathie Woodová je presvedčená, že Bitcoin by mohol v konečnom výsledku dosiahnuť trhovú kapitalizáciu 4,5 bilióna dolárov. Stal by sa tak hodnotnejším než väčšina fiat mien na celom svete.

O svoj názor sa generálna riaditeľka ARK Invest podelila v rozhovore s Petrom McCormackom. Dokonca požiadala, aby prominentný ekonóm Art Laffer „roztrhal“ whitepaper Bitcoinu, aby zistil, či disponuje troma úlohami peňazí, ktorými sú uchovávateľ hodnoty, účtovná jednotka a výmenný prostriedok.

Cirkulujúca ponuka Bitcoinu je v čase písania článku 19 187 981 BTC. Ak predpokladáme, že kapitalizácia by dosiahla 4,5 bilióna dolárov, zistíme, že trhová cena by sa musela obchodovať na úrovni 234 521 dolárov. Samozrejme, musíme brať do úvahy, že časom sa ponuka rozširuje. Ale aj pri maximálnej ponuke 21 miliónov BTC by cena musela dosiahnuť 214 285 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin smeruje na nižšie minimum

V čase písania článku sa cena Bitcoinu pohybuje na úrovni 19 340 dolárov a nachádza sa v tesnom intervale medzi rezistenciou a supportom. Je pravdepodobné, že volatilita sa čoskoro zvýši a cena vytvorí ďalší pokles. Supportné oblasti môžeme nájsť na úrovni 15 000 a 12 000 dolárov.

Bitcoin: trhová cena
Bitcoin: trhová cena. Zdroj: TradingView

V súčasnosti nie je na trhu dostatočný dopyt na to, aby sa trend obrátil. Navyše, trh musí prejsť aj fázou akumulácie, ktorá je dlhodobá. Aktívne adresy stagnujú od historického maxima a dlhodobí držitelia stále dominujú. To všetko naznačuje, že tak skoro rastúci trend neuvidíme.

Ak by sme chceli identifikovať cenu, pri ktorej nastane zlom, v súčasnosti by to bolo 25 000 dolárov. Na tejto zóne sa nachádza posledné dlhodobé maximum. Ak by ho cena prekonala, išlo by o pozitívny signál, že trend sa obracia. Zatiaľ ale neexistuje dôvod, prečo by sme mali predpovedať, že cena naozaj túto hodnotu v blízkej budúcnosti prekoná.

Prečítaj si tiež: Nasledujúce dni rozhodnú, Bitcoin čaká na veľký pohyb!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance