Kryptomenoví milionári
Kryptomenoví milionári. Zdroj: shutterstock.com/G-Stock Studio

Psychológia trhov nás učí jednej dôležitej pravde, ktorá sa osvedčila počas posledných desaťročí. Pokiaľ trhy rastú, ľudia sú k nim priťahovaní a investujú peniaze. Keď trhy klesajú, klesá s nimi aj záujem väčšiny nakupovať podhodnotené aktíva. Hoci teoreticky všetci vedia, že poklesy sú príležitosťou zbohatnúť, väčšina to nerobí.

Keď sa pozriete na rebríčky kryptomenových miliardárov a milionárov, z ich vyjadrení sa dozviete jednu informáciu, ktorá ich všetkých spája: nakupovali, keď všetko klesalo. Milionármi sa stávate vtedy, keď trhy rastú, ale za podmienky, že už ste mali nakúpené, keď boli trhy na dne.

Kryptomenoví milionári: rozdiel je hlavne v myslení

Investičné myslenie nie je niečo, čo máme ako ľudia prirodzene v sebe. Známy cukríkový experiment nám dodnes ukazuje, že väčšina ľudí uprednostňuje rýchle uspokojenie na úkor väčšieho zisku, ale s menším odriekaním. Pokiaľ neviete čakať, zabudnite na úspech a finančnú slobodu. Nie je to pre vás. Ak chcete mať všetko hneď teraz, nepochopili ste psychológiu úspechu.

Stať sa milionárom si vyžaduje čas
Stať sa milionárom si vyžaduje čas. Zdroj: shutterstock.com/SuperStock 2018

Warren Buffett. Investičná legenda s tzv. zlatými rukami. Pre niekoho ufrflaný dedo, ktorý nerozumie blockchainu. No nech už ho vnímate akokoľvek, tento človek sa dostal tam, kde je dnes, nielen preto, že mal šťastie (čo aj, samozrejme, mal), ale vďaka času. Väčšinu súčasného majetku získal až na staré kolená, a to vďaka mechanizmu postupného úročenia a času.

Čítaj tiež: 4 pravidlá Warrena Buffetta do medvedieho trhu

Lepší čas na investovanie ako teraz nebude

Toto nie je investičná rada. Toto je fakt, podľa ktorého fungujú trhy stále. Investujete do kryptomien? Ak áno, tak čím horšie správy vychádzajú a čím hlbšie trhy klesajú, tým je to pre vás lepšie! Lebo keď sa zmení trend, a ten sa zmení vždy, každý pohyb smerom hore vás urobí bohatším. Masa ľudí bude opäť nakupovať, keď všetko bude rásť, ale nik z nich nedosiahne zisky ako vy, lebo vy už máte nakúpené dnes.

Dnešok vytvára milionárov. Nepočúvajte kritikov, že kryptomeny zaniknú. Väčšina kritikov aj tak nakupuje. Nepočúvajte banky, ktoré kritizujú kryptomeny, lebo súčasne zamestnávajú nových ľudí so špecializáciou na blockchain.

Existuje extrémne množstvo dôkazov, že banky a inštitúcie mimo burzy nakupujú a dnes sa čaká už len na regulácie, ktoré otvoria brány miliardovým investíciam po celom svete. Kto tvrdí, že kryptomeny skončili, jednoducho nemá komplexné informácie. Áno, kryptomeny zmenili sa a nebudú tým, v čo mnohí verili; budú centralizované, regulované a pseudoanonymné. Ale ostanú s nami a vytvoria ďalších milionárov po celom svete. Budete medzi nimi?

Čítaj ďalej: TOP 5 kryptomien, ktoré nakupovali investori v miliardách dolárov

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance