Google si posvieti na ICO reklamy

1

Potom, čo sa Facebook oficiálne vyjadril, že zablokuje ICO reklamy, nenechal na seba dlho čakať ani Google. Podľa neoficiálnych správ zo strany viacerých ICO, si Google posvietil na zobrazovanie ICO reklám na svojich platformách. To by malo byť oveľa prísnejšie ako doteraz.

Neoficiálne stanovisko

Aj napriek tomu, že Google nevydal žiadne oficiálne stanovisko, viaceré zo začínajúcich ICO zaznamenali výrazný pokles v reklamných kampaniach na platformách Googlu. Jedna z anonymných marketingových firiem, ktorá sa špecializuje na ICO, nedávno zverejnila zaujímavý prieskum pre Finance Magnates.

ICO spoločnosti údajne mali zaznamenávať výraznú redukciu v počte klikov na reklamy. Spoločnosť sa rovnako vyjadrila, že tento prepad sa udial presne v období, kedy Google začal limitovať akceptovanie reklám spájaných s kryptomenami.

Zákonodarcovia Google podporujú

Jason Roy, predseda Canada´s Binary Options Task Force, sa minulý mesiac vyjadril, že súhlasí s rozhodnutím Facebooku o zablokovaní ICO reklám. Rovnako nabádal iné firmy na čele so spoločnosťou Google, o ktorej sa vyjadril, že by mala zaujať rovnaké stanovisko ako Facebook.

Roy sa v oficiálnom vyhlásení vyjadril:

 „Rovnako ako FBI, tak aj Canada´s Binary Options Task Force Facebooku jasne vysvetlili naše hlavné obavy ohľadom ICO projektov. Myslíme si, že tieto reklamy môžu navádzať ľudí na investovanie do projektov, ktoré sú podvody. So spoločnosťou Google sme viedli podobné diskusie a čakáme, že zareaguje rovnako ako Faceboook. Dúfam, že sa Google čoskoro oficiálne vyjadrí ohľadom ICO a kryptomien.“

Roy, ktorý takisto patrí medzi vyšetrovateľov pre Manitoba Securities Commission, neskôr dodal:

„Na trhu s ICO momentálne nastal akýsi výbuch, kedy sa denne pridávajú nové ICO a rôzne tokeny. V niektorých prípadoch tím za ICO vyzbiera obrovské množstvo peňazí aj napriek tomu, že nemá žiadny produkt.“

Záver

Ak by sa ku Facebooku pridal aj Google, s reklamami na ICO by ste sa stretli iba veľmi sporadicky. Otázka ale je, či by takéto vyhlásenie pohlo s kryptotrhom alebo s cenou napríklad Bitcoinu alebo Etherea.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Leave a Reply

1 Komentár na "Google si posvieti na ICO reklamy"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Gogod
Guest

Co je to ICO?