Ako investovať v roku 2023
Ako investovať v roku 2023. Zdroj: Shutterstock.com/Den Rozhnovsky/Tapati Rinchumrus

Investovanie do kryptomien je naďalej rizikové a rok 2022 to naplno potvrdil. Korekcia však nemôže trvať večne a aj preto považujú investori aktuálnu situáciu za jedinečnú príležitosť. Načo si dať pozor v roku 2023, ak začínate s investovaním do kryptomien, sa zamýšľa aj známy investor a odborník z kanálu Coin Bureau.

Ako investovať v roku 2023

Svet kryptomien sa s veľkou pravdepodobnosťou bude aj v tomto roku vyznačovať vysokou volatilitou a rizikom. Či už patríte k začiatočníkom, alebo skúseným investorom, pomôcť vám môžu tieto základné zásady investovania.

Investuj len to, čo môžeš stratiť

Toto pravidlo platí pri investovaní všeobecne. Ak patríte k začiatočníkom, investovanie pre vás môže predstavovať určitú formu adrenalínu a šťastia. Tento stav pretrváva najmä vtedy, keď ceny aktív dlhodobo rastú. Vtedy ľudia najviac prichádzajú o svoje peniaze, keďže investujú aj úspory, o ktoré by v skutočnosti nechceli prísť.

Investuj len to, čo môžeš stratiť
Investuj len to, čo môžeš stratiť. Zdroj: Shutterstock.com/evan_huang

Investuj do toho, čomu naozaj dôveruješ

Ako investor síce môžete investovať do hocičoho, ale nie je zo zaužívaný spôsob. Je preto dobré si zvážiť, či vás zaujímajú kryptomeny, akcie, indexy, alebo napríklad nehnuteľnosti. Každý by mal investovať do toho, čomu naozaj dôveruje a zodpovedá to jeho hodnotám. Ak ste teda presvedčený, že sú kryptomeny budúcnosťou, neváhajte a investujte do nich.

Pomôcť vám môže aj náš nedávny článok, ktorý si môžete prečítať tu: Do čoho najlepšie investovať v roku 2023?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Drž sa stratégie

Základným bodom investovania je určite aj stanovenie vhodnej stratégie, ktorú je ešte optimálne diverzifikovať vo viacerých smeroch. Stanovte si vašu základnú investíciu a nadviažte na ňu ďalšie, menšie investície, ktoré vám môžu optimalizovať mieru rizika. Vašim základným kameňom môže byť Bitcoin alebo Ethereum, ktoré sú jasnými lídrami na trhu. Následne sa môžete zamerať na ďalšie kryptomeny, ktoré majú veľký potenciál. Spomeniem najmä Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) alebo Polygon (MATIC).

Nájdi si viacero možností

Pri investovaní do kryptomien môžete využiť viacero spôsobov investovania. Základnou formou je tzv. HODL, čiže nakúpite kryptomenu, ktorú následne držíte vo svojom portfóliu aj niekoľko rokov, kým ju so ziskom predáte.

HODL
HODL. Zdroj: Shutterstock.com/Flabygasted

Ďalšou vhodnou formou je staking. Vaše kryptomeny si jednoducho uzamknete v peňaženke a následne zarábate odmeny, čiže niečo ako dividendy. Okrem toho môžete skúsiť investovať aj do NFT či sektoru DeFi. Možností je naozaj mnoho.

Záver

Ak chceš byť úspešným investorom, musíte svojim aktívam rozumieť. Pri investovaní do kryptomien je dôležité byť v obraze, sledovať dianie a nové trendy v tomto sektore. V dnešnej dobe sú základným kameňom informácie, ktoré sú voľne dostupné.

Čítaj ďalej: Táto kryptomena v roku 2022 výrazne rástla, oplatí sa do nej investovať v roku 2023?