Čaká nás najdlhšie obdobie poklesov na trhu s kryptomenami? Táto správa vás nepoteší

Novinky Bitcoin a korekcia kryptomien
Bitcoin a korekcia kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/CKA
BITmarkets BITmarkets

Každá korekcia na kryptomenovom trhu bola odlišná a výnimkou nebude ani tá súčasná. Účastníci trhu upierajú svoj zrak na Bitcoin, ktorý pravdepodobne rozhodne o tom, či bolo dno už dosiahnuté. Najnovšia správa od Ambcrypto hovorí, že Bitcoin a altcoiny sa zo súčasného poklesu ďalší rok nespamätajú.

David Marcus, zakladateľ a generálny riaditeľ kryptomenovej firmy Lightspark, vo svojom tweete varoval investorov, že kryptomeny sa nespamätajú zo súčasného poklesu minimálne do roku 2024. Jedným z hlavných dôvodov je krach burzy FTX. Dôsledky tejto udalosti zanechávajú na trhu dodnes negatívny sentiment.

Problémom kryptomenového odvetvia je tiež veľké množstvo podvodov. S tým je priamo spojená aj volatilita, keďže väčšina držiteľov sú špekulanti, ktorí chcú rýchlo zarobiť peniaze. To znamená, že ak sa prevalí podvodný projekt, cenová náchylnosť je vysoká. Rovnaké správanie sme mohli vidieť počas roka 2022 hneď niekoľkokrát.

Marcus zhrnul svoje myšlienky do jednej vety:

„Túto kryptomenovú zimu neopustíme v roku 2023 a pravdepodobne ani v roku 2024.”

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin môže porušiť primárny trend

O predpovedi, ako môže vyzerať cenový vývoj Bitcoinu v roku 2023, sme vás informovali už skôr. Halvingový cyklus je totižto postavený na tom, že cena začne rásť v období pred znížením blokovej odmeny na polovicu. Podstatné je ale vedieť, že každý bullrun je menej ziskový a každá korekcia je plytšia. To znamená, že cena Bitcoinu sa stáva stále menej volatilná.

V apríli v roku 2024 je naplánovaný ďalší halving. Cena by podľa toho mala začať rásť už v druhej polovici roku 2023. Aj keby zotavenie trvalo dlhšie, Marcus verí, že ak k nemu dôjde, objaví sa lepšia technológia. O tom, ako funguje halving a ako ovplyvňuje cenu Bitcoinu, sa môžete dočítať na tomto odkaze.

Ak má Marcus pravdu, bude to prvýkrát v histórii, keď budú porušené halvingové cykly Bitcoinu. Na druhej strane, rok 2022 priniesol mnoho udalostí, ktoré sa na kryptomenovom trhu stali prvýkrát. Nič to nemení na tom, že rok 2023 bude kľúčovým pokiaľ ide o zachovanie primárneho trendu.

Mohlo by ťa zaujímať: Prekvapivý víťaz, Bitcoinu verí iba 9 % čitateľov. Takto ste hlasovali za top 5 kryptomien na rok 2023

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: ambcryptoTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.