Cardano stratilo
Cardano stratilo. Zdroj: shutterstock.com/Gorodenkoff/Bigc Studio

Aj keď mnohé kryptomeny cenovo klesli o 80 až 90 %, stále nebolo potvrdené dno trhu. Podľa Dailyhodl, jeden z najznámejších kryptomenových analytikov, Benjamin Cowen, v najnovšom videu upozorňuje, že korekcia ešte nepovedala svoje posledné slovo a deň zúčtovania sa blíži.

Svoju hypotézu postavil na nízkej dominancii Bitcoinu, ktorá sleduje, aký podiel trhovej kapitalizácie má najväčšia kryptomena. Cowen priznal, že práve nízka dominancia Bitcoinu mu bránila v predošlom roku nakupovať altcoiny. Vysvetlenie je jednoduché. Ak je dominancia altcoinov vysoká, investori špekulujú s inými digitálnymi aktívami ako je Bitcoin.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Cardano kleslo o 94 % od svojho maxima

Typickým príkladom masívneho znehodnotenie je Cardano. Podľa údajov z TradingView cena ADA klesla už o 94 % od svojho historického maxima. Objemy obchodovania sú stále nízke a dokonca dominujú na strane predávajúcich. V čase písania článku sa ADA obchoduje na cenovej úrovni 0,26 dolára.

ADA/USD
ADA/USD. Zdroj: TradingView

Už skôr sme vás varovali pred možným prepadom jednej z najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Dominancia Cardana klesá dodnes a podľa stránky Coinmarketcap sa nachádza na 9. mieste v rebríčku.

Ak sa cene podarí udržať súčasnú klesajúcu vlajku, obrat trendu je stále reálny. Korekcia je vo finálnej fáze, no ako dlho sa bude formovať minimum, je otázne. Najprv musí cena zaznamenať bočný pohyb a udržať dlhodobo úroveň supportu. Podľa transakčných objemov je najsilnejší support od 0,19 dolára.

Zaujímavosťou je, že o Cardano je pomerne silný retailový záujem, ale z pohľadu inštitúcií je minimálny. Okrem toho digitálne aktívum v tomto roku zažilo viacero pozitívnych správ, čo však na cene neodrazilo. Nedávno sme vás informovali aj o tom, ako Cardano vstupuje do novej éry Voltaire.

Benjamin Cowen v konečnom dôsledku môže mať pravdu a aj napriek silnej korekcii altcoinov trend má kam pokračovať v poklese.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena v roku 2022 výrazne rástla, oplatí sa do nej investovať v roku 2023?