Unbanked a Mastercard
Unbanked a Mastercard. Zdroj: shutterstock.com/Primakov/Master1305

Kryptomenové karty používajú prevažne zainteresovaní účastníci trhu a sú skôr nástrojom fanúšikov digitálnych mien. Posledná spolupráca medzi Unbanked a MasterCard podľa portálu News Bitcoin by ale mohla tento trend zmeniť a vniesť kryptomenové karty do života širokej verejnosti aj v Európe.

Obidve spoločnosti upevňujú väzby s organizáciami zameranými na web 3.0 s cieľom realizovať inovácie zo sveta platieb. Unbanked spolupracuje s Litecoin Foundation v Spojených štátoch už dva roky. Vďaka spolupráci s MasterCard bude Litecoin Card sprístupnená obyvateľom aj v Európe. 

Unbanked umožňuje spoločnostiam vďaka API nastaviť kryptomenovú peňaženku, bankový účet a pripojenie k mobilnému a webovému rozhraniu. To zaisťuje, že všetci partneri dosiahnu jednotné overenie. Nové partnerstvo prinesie Litecoin Card až 84 %-ám populácie v Európe.

Mastercard a kryptomeny
MasterCard a kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Primakov
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomenové karty MasterCard pre širokú verejnosť

MasterCard je jedným z lídrov presadzovania digitalizácie a zameriava sa na inovácie medzi prvými. Spoločnosť sa presadzuje v metaverze so svojím Pride Plaza, založenom na Decentralande prostredníctvom partnerstva s Decentral games, o čom sme vás informovali už skôr.

Jedným z cieľov MasterCard je skúmať ďalšie príležitosti v metaverze a využiť optimálne siete. Práve z tohto dôvodu by mohli ísť do popredia riešenia vrstvy 2, ktoré benefitujú z ekosystému etherea, no zároveň eliminujú niektoré problémy akými sú poplatky za plyn alebo obmedzená škálovateľnosť. V prípade, že sa zaujímate o túto tému, môžete si prečítať článok Riešenia vrstvy 2 sú budúcnosťou kryptomien. Prečo?

Kryptomenové karty nie sú žiadnou novinkou, no spolupráca MasterCard a Unbanked je ďalším dôkazom toho, že čoskoro ich bude používať aj široká verejnosť. Je potrebné ale myslieť na to, že na Slovensku je každá zisková transakcia z kryptomien predmetom dane z príjmu a zdravotného odvodu.

To znamená, že ak ste nakúpili litecoin za 50 dolárov a potom kartou zaplatíte oblečenie v čase keď LTC stál 80 dolárov, tak zisk 30 dolárov v čase nákupu v obchode je predmetom zdanenia. Používanie kryptomenových kariet síce umožní prístup k likvidným kryptomenám, no prináša so sebou aj istú dávku zodpovednosti.

Mohlo by ťa zaujímať: Litecoin v tomto roku čaká kľúčová udalosť. Ako sa prejaví na cene?