Bitcoin masívne rastie. Aké sú dôvody?
Bitcoin masívne rastie. Aké sú dôvody? Zdroj: shutterstock.com/Lemonsoup14/Wit Olszewski

Bitcoin dokázal počas posledných troch dní vzrásť o viac 15 %, no najvýraznejší posun smerom nahor zaznamenal počas posledných 24 hodín. Cena sa výrazne priblížila k dôležitej rezistencii na úrovni 25 000 dolárov. Portál u.today informoval o tom, čo mohlo spôsobiť taký masívny a rýchly nárast.

Bitcoin masívne vzrástol

Cena vlajkovej kryptomeny dosiahla počas posledných 24 hodín pomerne prekvapivý nárast o približne 12 %, čím sa dokázala priblížiť k dôležitej a psychologickej úrovni 25 000 dolárov. Spoločnosť Santiment uvádza, že za týmto rastom stoja obchodníci, ktorých portfólio obsahuje od 100 do 1 000 BTC. Práve akumulácia týchto investorov vzrástla na 6-mesačné maximum.

Ak sa pozrieme na časové obdobie od začiatku roka 2023, bitcoin si dokázal pripísať zisk viac ako 50 %. V čase písania tohto článku sa cena bitcoinu pohybovala v konsolidačnom pásme na úrovni 24 560 dolárov, pričom maximum býčieho útoku dosiahlo hranicu 24 900 dolárov.

Rast Bitcoinu
Rast bitcoinu. Zdroj: TradingView

S podobnou analýzou prišla aj ďalšia analytická spoločnosť LookOnChain, podľa ktorej stoja za rastom bitcoinu inštitucionálni investori. Podľa informácii tejto spoločnosti, boli inštitúciami od 10. februára zrealizované investície v celkovej hodnote 1,6 miliardy dolárov.

Najväčšie prílevy na burzy v celkovej hodnote 953 miliónov dolárov, boli realizované zo strany neznámeho fondu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

O dôležitosti tohto rastu sme vás informovali aj v našom článku, ktorý si môžete prečítať tu: Aktuálne: Bitcoin zaznamenal masívny nárast. Toto je dôležité aktuálne sledovať

Faktom je, že ide o jeden z najväčších cenových pohybov za niekoľko mesiacov, na ktorý nedokázali odpovedať ani niektoré altcoiny. Tento pohľad však na základe zistení spoločnosti Santiment a LookOnChain, nemusí byť správny.

Ak sa pozrieme na potenciál dlhodobého rastu, určite je tu ďalší priestor na rast, keďže nás čakajú dôležité udalosti ako halving, makroekonomické údaje z USA a taktiež vyústenie krachu burzy Mt. Gox.

Bitcoin vyrástol od začiatku roka o viac ako 50 % a bez akéhokoľvek výraznejšieho náznaku v podobe korekcie. Z tohto pohľadu je len otázkou času, kedy sa niečo podobné udeje. Nemusí ale ísť o výrazný pokles. Najdôležitejšou hranicou aj naďalej zostáva úroveň 20 000 dolárov.

Čítaj ďalej: Svet kryptomien môže tento rok čeliť razantnej zmene