Binance karta, zdroj: Binance.com

S narastajúcim počtom kryptobúrz a zmenární prichádzajú aj nové služby poskytujúce užívateľom väčší komfort pri spravovaní svojich aktív. Jednou z takýchto služieb je aj platobná karta, ktorá síce nie je až tak úplnou novinkou v oblasti bankovníctva, ale v spojitosti s kryptoaktívami ide o unikátne prepojenie starej a novej technológie. V tomto článku sa pozrieme konkrétne na jednu takúto platobnú kartu, konkrétne na Binance Visa kart. Ako funguje táto karta a čo ponúka?

Ako vyzerá Binance karta
Ako vyzerá Binance karta, zdroj: Binance.com

Binance Visa karta je platobná karta spojená s Binance, najväčšou kryptoburzou na svete, a je vydávaná veľmi dobre známou spoločnosťou VISA. To umožňuje držiteľom týchto kariet využívať široké možnosti, tak ako to poznáme pri tradičnom bankovom účte, ale v tomto prípade ide o prepojenie karty s obchodným účtom na burze Binance.

Kartu si objednáte, ak kliknete priamo na tento link https://www.binance.com/en/cards, alebo prejdete v hlavičke webovej stránky Binance do časti Financie (Finance) a potom kliknete na Binance Visa karta (Binance Visa Card).

Binance Visa karta rieši problém platenia za tovary a služby kryptomenami aj u spoločností, ktoré ešte platby v kryptomenách neprijímajú, ale akceptujú platbu kartou VISA. Ako je to možné? Riešenie je jednoduché!

Ako funguje Binance karta?

Pri použití karty Vám Binance automaticky predá Vaše kryptomeny v aktuálnom kurze na Binance burze, a to len v takej sume, ktorú od Vás poskytovateľ služby alebo predajca tovaru požaduje. Nevýhodou ale je, že nie je možné na platbu použiť všetky kryptomeny, ale len tie, ktoré Binance karta podporuje, ako napríklad Bitcoin, Ethereum alebo populárne Cardano. Na platbu je možné v našej oblasti použiť aj jednu fiat menu, a tou je Euro.

Rozhranie altcoinov
Rozhranie altcoinov, zdroj: Binance.com

Samozrejme, Binance karta nepredáva kryptomeny náhodne, ale podľa presne Vami zadaných nastavení, teda aké kryptomeny má predávať, v akom poradí alebo či použiť aj spomínanú fiat menu.

Burza Binance je aktuálne najlepšia a najznámejšia kryptomenová burza, kde môžeš nakúpiť a obchodovať kryptomeny. Využi náš link a získaš doživotnú zľavu na obchodovanie.

Kartu si zriadite v obchodnom účte burzy do niekoľkých minút a môžete ju začať okamžite používať na platby v internetových obchodoch, pretože systém Vám vygeneruje virtuálnu platobnú kartu s číslom karty a CVV. Fyzickú platobnú kartu nie je potrebné objednať si zvlášť a karta Vám príde automaticky domov na Vašu adresu približne do dvoch týždňov.

Cashback a poplatky Binance karty

Vedenie platobnej karty je bezplatné. Poplatky sú len za výber hotovosti z bankomatu, a tie sú rôzne podľa toho, aký bankomat použijete. Odporúčam používať bankomaty veľkých bánk a v žiadnom prípade nevyberať hotovosť z bankomatov označených veľkým ATM.

Za používanie karty Vám Binance vyplatí bonus vo výške od 1 % až po 8 % z každej bezhotovostnej platby. Za výber z bankomatu nedostanete nič. Bonus je vyplatený priamo na kartu, a to v podobe tokenu BNB.

Cashback Binance karty
Cashback Binance karty, zdroj: Binance.com

Službu ocenia všetci majitelia obchodných účtov Binance, ktorí chcú svoje zisky vyberať bez nutnosti posielať finančné prostriedky späť na svoje kreditné karty alebo bankové účty, či dokonca chcú časť svojich financií krátkodobo držať v kryptomenách.

Prečítaj si aj náš kompletný návod na burzu Binance: Binance recenzia – Návod, skúsenosti, poplatky a futures obchodovanie | 2021