Budúcnosť platieb! Visa a Mastercard sa zameriavajú na metaverzum

Novinky Visa a Mastercard.
Visa a Mastercard. Zdroj: Shutterstock.com/Chepko Danil Vitalevich
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Visa a Mastercard vstupujú na metaverzový trh. Aj keď nepoužívajú Ethereum pre širšiu adopciu, existujú aj iné škálovateľné siete, ktoré poskytujú príležitosť na spracovanie platieb v metaverze.

V poslednom období sa čoraz viac dostáva do popredia web 3.0, ktorý by mal byť medzistupňom medzi virtuálnym a skutočným životom. Bez ohľadu na to, čo bude web 3.0 predstavovať, bude potrebné spracovanie platieb tak, ako to funguje kdekoľvek inde. Tieto platby navyše musia byť uskutočnené v kryptomenovom sektore.

Obe platobné spoločnosti spolu dosahujú objem platieb viac ako 17 biliónov dolárov. Aj naďalej tu existuje priestor na posúvanie hraníc, pričom virtuálny svet predstavuje jednu z nich. Mastercard sa už presadzuje v metaverze so svojím Pride Plaza, založenom na Decentralande prostredníctvom partnerstva s Decentral games. Toto reklamné partnerstvo prináša projektu veľkú pozornosť a zisky z neho putujú na odkupovanie tokenov ICE a ich stiahnutie z obehu.

Visa analyzuje kryptomeny pomocou partnerstva s Crypto.com. Ich cieľom je uľahčiť spotrebiteľom používanie a míňanie kryptomien. Platby by sa mali uskutočňovať prostredníctvom existujúcich platobných štruktúr a pridávať užitočnosť kryptomenovému priemyslu.

Metaverzum je vstup do digitálneho sveta

Metaverzum je vstupom do digitálneho sveta. Zdroj: Shutterstock.com/thinkhubstudio

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: ARK Invest: kapitalizácia Bitcoinu môže narásť na 4,5 bilióna!

Aké má plány Visa a Mastercard?

Tu ale aktivita Visa a Mastercard nekončí. Ich plánom je skúmať ďalšie príležitosti v metaverze a využiť optimálne siete. Ethereum je logická voľba, keďže ide o najväčšiu sieť, na ktorej beží vývoj webu 3.0. Problémom sú však poplatky za plyn, obmedzená škálovateľnosť a transakčná záťaž. 

Okrem toho je podstatné si uvedomiť, že súčasné aplikácie postavené na tejto technológii tiež nemusia byť dostatočné. Moonpay je poskytovateľ služieb, kde API môžu vývojári pridať do akejkoľvek aplikácie. Cez API vedia spotrebitelia nakupovať kryptomeny kreditnými a debetnými kartami. Vylúčenie sprostredkovateľa by ale prospelo konečnému výsledku a poskytlo by priame riešenie pre spotrebiteľa.

Za predpokladu, že platobné spoločnosti využijú túto možnosť, nebude to na sieti Etherea. Cieľom je vyhnúť sa transakčným poplatkom, čo na ethereovej sieti nebude možné. Riešenie druhej vrstvy by mohlo byť tou správnou voľbou, ktorá by odomkla prístup k ekosystému Etherea, ale bez vyššie uvedených nevýhod.

Metaverzum je pomerne mladé a poskytuje mnoho príležitostí na spracovanie platieb cez Mastercard a Visa. Zdá sa, že budúcnosťou platobného systému môže byť práve metaverzum so svojimi možnosťami spracovania miliárd transakcií. Otvorenou otázkou ostáva, či vybudujú vlastnú decentralizovanú štruktúru, alebo využijú tretiu stranu.

Mohlo by ťa zaujímať: Do tejto kryptomeny investovali investori 150-miliónov dolárov!

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.