Vidíme svetlo na konci tunela? Kryptomeny by vo februári mohli výrazne rásť!

3
býčí trh

Včerajší mierny bullrun bol pre veľkú väčšinu investorov a kryptonadšencov pomerne nečakaný. Niektoré kryptomeny spravili 15% až 20%, čo sme v kryptomenovom svete nevideli už dlhšiu dobu. Tento mesiac má prísť hneď niekoľko noviniek, ktoré by mohli tento rast ešte podporiť a možno začať aj nový bullrun. Rovnako sa však situácia na trhoch začína upokojovať (najmä volatilita), čo je tiež pomerne dobrým znakom.

Volatilita klesá – ide o dobrú správu?

SFOX, profesionálna platforma zameraná na obchodovanie kryptomien, nedávno vydala vyhlásenie, že ich stanovisko voči budúcnosti digitálnych mien sa mierne zmenilo. Aktuálne sa táto spoločnosť vyjadrila, že vidí aktuálny stav kryptomien ako „mierne býčí.“ Ako hlavné ukazovatele používa táto spoločnosť objem transakcií, cenu kryptomien a volatilitu. A hlavne volatilita by mala byť najvýraznejším faktorom, ktorý ovplyvnil takéto zmýšľanie SFOX spoločnosti.

„Naše stanovisko je podporené najmä dvoma rôznymi faktormi. Prvý z nich je znížená volatilita kryptomeny BCH voči BTC. To je jasným znakom, že investori prestávajú špekulovať s cenou a ziskami, ale začínajú sa zameriavať na technológiu a potenciál. Druhým faktorom je zníženie celkovej volatility na tomto trhu.“

Svoje stanovisko podporili aj tým, že záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny neutícha. Napriek tomu, že maloobchodní investori (retail investors) z časti o kryptomeny záujem stratili, inštitucionálni investori sú na tom rozdielne.

Budúcnosť vidí veľmi svetlo aj jedna z najzvučnejších osôb v tomto svete, Anthony Pompliano. Ten sa vyjadril, že už nie je otázkou, či budú akcie, dlhopisy alebo komodity ztokenizované. Myslí si, že správna otázka je kedy k takémuto kroku príde.

Február plný noviniek

Stanovisko SFOX je znásobené aj kvôli programu, ktorý nás čaká vo februári v kryptosvete. Až tri zaujímavé udalosti by sa totižto mali udiať tento mesiac. Prvou je vypršanie Bitcoin Futures. Táto správa väčšinou ovplyvňuje najmä volatilitu kryptomenového trhu. Dá sa teda očakávať, že tomu tak bude aj 13. februára, kedy má dôjsť k vypršaniu aktuálnych CBOE Futures (CME futures vypršia 22.februára).

Druhou je hard fork Ethereum Constantinopole, ktorý sa síce mal udiať už v januári, ale bol preložený na 27.februára.

„Forkovanie sietí so sebou vždy prinesie volatilitu a neistotu. Avšak v prípade Etherea veríme, že volatilita bude najmä smerom hore.“

V rovnaký deň sa má uskutočniť aj posledná udalosť a tou je opätovné preverenie VanEck a SolidX návrhov na Bitcoin ETF. Na starosti to bude mať pochopiteľne opäť SEC. Určite pôjde opäť o neľahké rozhodnutie zo strany tejto inštitúcie. Tá bude mať na kryptomenový svet s určitosťou veľký dopad.

Záver

Bez pochýb nás teda čaká mesiac plný vzrušenia v kryptosvete. Hneď niekoľko udalostí môže naštartovať kryptomeny. Rovnako však môže negatívny vývoj týchto udalostí spôsobiť pohyb do strany alebo pokračovanie v bear trende. Ktorý z týchto scenárov si myslíte, že sa naplní? Vaše komentáre neváhajte napísať na náš Facebook alebo priamo pod článok.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LiborSamuel Slavkovský Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Libor
Guest
Libor

No neviem ako došli na to, že záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny neutícha. Nepomýlili si náhodou inštitucionálnych investorov s inštitucionálnymi emitentmi krypta ? Lebo záujem „vyrábať“ vlastné tokeny na takmer čokoľvek fakt neutícha….

Samuel Slavkovský
Admin

Záujem inštitucionálnych investorov o krypto objektívne rastie. Viď napr. Fidelity 🙂

Libor
Guest
Libor

Krypto je objektívne v dlhodobom downtrende. Ceny a situácia na burzovom trhu objektívne indikujú záujem :-).