richard watzke

Na prvej krypto-bankovej medzinárodnej konferencii sme vyspovedali CEO spoločnosti XIXOIO, ktorá chce na českom trhu spustiť veľmi zaujímavý produkt. Ten umožní tokenizovať firmy. Ako to vlastne bude fungovať? Prečo nechcú ísť cestou ICO ale IPCO?

Čo je cieľom XIXOIO

Spomínaný projekt má niekoľko modulov, ktoré pomôžu už zabehnutým firmám tokenizovať ich aktíva, vďaka čomu získajú nové financie na ďalšie investície. Investori potom dostanú tokeny, za ktorými sa schováva nielen prísľub (ako pri ICO), ale reálna hodnota aktív.

Aká je výhoda IPCO

IPCO je v podstate poskladanie pozitívnych aspektov z ICO a IPO. Tokeny sa budú predávať ako pri ICO, ale budú kryté reálnou hodnotou aktív už zabehnutých firiem. Prostriedky, ktoré sú pre danú firmu vyzbierané, bude následne držať banka a budú uvoľňované postupne podľa toho, ako firma plní svoj plán, na ktorý chcela peniaze od investorov získať.

Nedostane teda celú sumu a bude tak nútená po malých krôčikoch plniť svoje ciele, za ktoré dostane peniaze. Investori tak budú chránení oveľa viac než doteraz. Kiež by niečo také predtým fungovalo aj pri ICO…

Kedy môžeme očakávať prvú tokenizáciu?

Pán Watzke na konferencii urobil vyhlásenie, kde tvrdí, že prvú firmu stokenizujú do roka. Budeme teda pozorne sledovať priebeh projektu a boli by sme radi, keby sa im to naozaj podarilo.

Záver

Česká republika by tak mohla opäť ukázať, že v krypto svete je jedným z lídrov tak, ako sa to podarilo napríklad Slush Poolu, Trezoru, Paralelnej Polis a mnohým ďalším. Títo menovaní si svoju cestu už vyšliapali a ukázali svetu obrovský potenciál. Či sa to podarí aj projektu XIXOIO ukáže čas.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance