Objemy usdt na maxime
Objemy usdt na maxime. Zdroj: Shutterstock.com/David Sandron

Počas vysokej volatility sa investori začínajú obracať na stablecoiny, ako sú USDT a USDC, aby kryli straty. Tieto stablecoiny, ktoré sú naviazané na americký dolár, boli jasnými víťazmi nedávneho krachu. Objem USDT v rámci blockchainu Etherea ukazuje, že investori zintenzívňujú svoje aktivity v týchto stablecoinoch.

USDT poskytuje potrebné krytie

Počas posledného klesajúceho trendu si len hŕstka kryptomien dokázala udržať svoje hodnoty. Išlo predovšetkým o stablecoiny a hoci niektoré z nich stratili svoju fixáciu, väčšina si ju dokázala ponechať a poskytnúť investorom veľmi potrebné krytie. Obrovské množstvo USDT, ktoré investori denne presúvajú, je dôkazom toho, že investori prechádzajú na stablecoiny, aby prekonali medvedí trh.

Dňa 12. mája objem USDT, ktorý sa uskutočnil v sieti Etherea, dosiahol nové historické maximum. Údaje ukazujú, že cez sieť sa presunulo viac ako 33 miliárd USD v USDT. To je výrazne viac ako 24,5 miliardy USD v USDT, ktoré boli uskutočnené 4. februára 2021, čo je predchádzajúce historické maximum.

Investori prechádzajú z vysoko volatilných digitálnych aktív do aktív, ktoré ponúkajú určitú mieru stability. Títo investori si zatiaľ nedávajú vyplatiť svoje digitálne aktíva do fiat mien a aktíva ako USDT alebo USDC poskytujú ideálne miesto na prečkanie medvedieho trhu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Trhová kapitalizácia BTC klesla v roku 2022 už o 320 mld. $

Poplatky za Ethereum raketovo stúpajú

Pri takom veľkom objeme, ktorý sa presúva v rámci stoviek tisíc transakcií, je sieť podľa očakávaní preťažená a musí zvýšiť poplatky za plyn, aby mohla tieto transakcie spracovať.

Stalo sa tak 12. mája, keďže sieť zaznamenala veľký počet transakcií. Ukázalo sa, že poplatky za plyn v sieti za jednu transakciu USDT počas tohto jednodňového obdobia vzrástli až o 20 $. Za 24 hodín sa uskutočnilo až 182 000 transakcií v stablecoine Tether.

Napriek tomuto vysokému dopytu po stablecoine to však trhová kapitalizácia neodráža. Namiesto rastu stále klesá. Stále však zostáva obľúbeným stablecoinom, keďže ide o najväčší stablecoin na trhu.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki plánuje kúpiť bitcoiny na dne – hovorí o hladine 17 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre