98 % kryptomien sa stane bezcenných – tvrdí dlhoročný investor Peter Brandt
98 % kryptomien sa stane bezcenných – tvrdí dlhoročný investor Peter Brandt. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Wit Olszewski

Investorská legenda Peter Brandt sa vyjadril nedávno k situácii na kryptomenovom trhu. Svojim sledovateľom na Twitteri napísal, že väčšina kryptomien je z 98 % bezcenná.

Peter Brandt kritizuje kryptomeny

Peter Brandt je známy vo svete klasické ho obchodovania ako legenda. Aktívne obchoduje už od 70. rokov 20. storočia. V posledných mesiacoch sa začal venovať aj komentovaniu a analyzovaniu kryptomien, predovšetkým Bitcoinu.

V nedávnom tweete sa Brandt kriticky vyjadril na adresu altcoinov, čo je všeobecny názov pre všetky kryptomeny mimo Bitcoinu. Brandt napísal:

Super ironická vec o altcoinových „investoroch“…  98 % (altcoinov – poz. redaktora) sa stane bezcennými ale, 98 % obchodníkov s altcoinmi verí, že ich bezcenný miláčik patrí medzi 2 %, ktoré majú skutočnú hodnotu. Niektorí ľudia klamú len sami seba.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Burze Coinbase môže hroziť krach! Hrozí ďalšia rana kryptomenovému trhu?

Sú altcoiny bezcenné?

Brandt vo svojom tweete vychádzal z poslednej skúsenosti s altcoinom LUNA, ktorý sa nedávno prepadol z takmer 100 dolárov za kus na 0 dolárov. Táto negatívna skúsenosť vyvolala medzi investormi obavy, či aj iné kryptomenové projekty sa nemôžu tak ľahko zrútiť. Kritici kryptomien už začali používať likvidáciu kryptomien Terry ako príklad nestability a rizík, ktoré sú v sektore kryptomien prítomné.

Mnohé kryptomeny, ktoré boli v rebríčku top 20 počas predchádzajúcich býčích trhov, už dnes neexistujú, resp. nachádzajú sa nižšie, ako boli. Mnohé projekty s istotou zaniknú, keďže neustále vznikajú nové a progresívnejšie projekty. A čo vy? Súhlasíte s názorom Petra Brandta, že 98 % kryptomien nemá reálnu hodnotu a zanikne?

Čítaj ďalej: Trhová kapitalizácia BTC klesla v roku 2022 už o 320 mld. $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance