Veľkí investori začínajú predávať kryptomeny. Príde ďalší pád?

Kategorie: Analýzy, Bitcoin
Príde ďalší pád na kryptomenovom trhu?
Príde ďalší pád na kryptomenovom trhu? Zdroj: shutterstock.com/Visuals6x/Rabanser

Analytik Ali zaznamenal silnú koreláciu medzi počtom veľkých investorov, ktorí držia viac ako 10 000 etherea a cenovou trajektóriou. Zdá sa, že veľkí hráči v súčasnosti predávajú veľké množstvo druhej najväčšej kryptomeny na svete, čo môže signalizovať cenový pokles v najbližšom období, uvádza správa Coinedition.

Vo svojom tweete analytik vysvetlil, že bude nasledovať správanie veľkých investorov a plánuje shortovať altcoiny. Rovnako plánuje sledovať správanie veľkých investorov aj počas nasledujúceho nákupného tlaku. Napriek decentralizovanej forme kryptomien stále platí, že väčšinu mincí ovláda iba malé percento investorov.

Podľa údajov CoinMarketCap ethereum dosahuje trhovú kapitalizáciu 206 miliárd dolárov, čo je o 330 miliárd menej oproti bitcoinu. Denný objem obchodovania predstavuje 11,4 miliardy dolárov. Ethereum si pevne drží pozíciu najväčšieho altcoinu na svete a ak si odmyslíme stablecoiny, najbližší adept na druhú pozíciu je binance coin s kapitalizáciou iba 34,6 miliardy dolárov.

Ethereum je v akumulačnej zóne

Ethereum nedávno zaznamenalo predajný tlak a dosiahlo pokles 14 % len počas jediného dňa. Cena sa stabilizovala a mierne narástla na súčasných 1 718 dolárov. Na 4-hodinovom grafe však indikátor RSI dosiahol prekúpenú zónu a preto z krátkodobého hľadiska bude cena pravdepodobne klesať.

Je potrebné poznamenať, že ethereum dosiahlo jediné dlhodobé rastúce maximum v apríli 2023. To nasledujúce je však opäť klesajúce, čo znamená, že ethereum sa dostalo do sideway štruktúry. Inak povedané, po dlhodobej korekcii sa nachádzame v akumulačnej zóne, po ktorej by mal nastať rastúci trend. Viac sa o týchto cykloch dočítate v článku Vlastníte kryptomeny? Na toto by ste sa mali pripraviť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomeny smerujú na nové maximá, nie však hneď

Nedávna analýza od Aliho však ukázala, že na rast si budeme musieť ešte počkať. Investori v súčasnosti predávajú kryptomeny čo predstavuje silný predajný tlak. Momentálne neexistuje dostatočne silný dopyt po nakupovaní a sentiment na tom nie je najlepšie. To ale neznamená, že v budúcnosti ceny nebudú rásť. Ethereum navyše zaznamenalo nový rekord v počte nenulových adries.

Kryptomeny sú na najlepšej ceste dosahovať nové historické maximá, no vždy v minulosti v podobnej fáze pred bitcoinovým halvingom nastalo obdobie nudy. Ak však sledujete správanie veľkých hráčov majte na pamäti, že rozhodovať sa iba na základe jedného ukazovateľa je príliš rizikové.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto kryptomena údajne predbehne aj bitcoin a stane sa jednotkou

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.