Táto dôležitá udalosť na bitcoine údajne spôsobí nárast ceny až na 400 000 dolárov

Kategorie: Bitcoin, Novinky, Titulky
Bitcoin po halvingu môže dosiahnuť 400 000 dolárov
Bitcoin po halvingu môže dosiahnuť 400 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/kitti Suwanekkasit/iSOMBOON

Bitcoinový halving je bezpochyby najdôležitejšia udalosť na celom kryptomenovom trhu. Podľa správy News Bitcoin, ktorá vychádza z analýzy spoločnosti Blockware Solutions, existuje šanca, že po tejto udalosti bitcoin vytvorí cenový rast, ktorý zabezpečí zhodnotenie až na cenu 400 000 dolárov.

Bitcoin údajne smeruje na 400 000 dolárov

Halving znamená, že odmena za vyťažený blok sa zmenší na polovicu zo súčasnej hodnoty 6,25 BTC na 3,125 BTC. Každý blok sa ťaží približne 10 minút. Elasticita ponuky klesne na polovicu a tým sa bitcoin stane vzácnejším. Je však nevyhnutné, aby sa zachoval dopyt po bitcoine, bez ktorého nie je cenový rast možný.

Spoločnosť Blockware Solutions verí, že bitcoin sa zhodnotí o 1 250 %. Halving má údajne priniesť viac ako 2 miliardy dolárov na ročných tržbách ťažiarov. Zároveň sa očakáva, že v tomto cykle bude k dispozícii menej bitcoinov ako predošlé cykly. Burzové zásoby totiž prudko klesajú už od marca 2020.

Bitcoin smeruje na 400 000 dolárov

Bitcoin smeruje na 400 000 dolárov. Zdroj: Blockware Twitter

V prípade, že bitcoin zaznamená podobný rast ako predpovedá spoločnosť Blockware Solutions, bude to prvýkrát, čo sa naruší štruktúra trhu. Každý cyklus je totiž niekoľko násobne menej ziskový. Posledný bullrun predstavoval zisk 1 900 % a ten pred ním až 10 000 %. Na druhej strane musíme priznať, že raz sa tento logaritmický trend porušiť musí. A môžeme byť toho svedkami už tento cyklus. Viac sa o bitcoinových cykloch dozviete v článku Bitcoinový rast je silnejší ako posledný cyklus. Čo nás čaká do konca roka?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Nereálne cenové predpovede?

Nárast z novembrového minima až na 400 000 dolárov by znamenal zhodnotenie až na úrovni 2 400 %, čo je o 500 % viac ako v poslednom cykle. Podobný rast je preto potrebné brať s rezervou, aj keď nič nie je nemožné. Robert Kiyosaki dokonca prišiel s ešte šialenejšou predpoveďou, v ktorej tvrdil, že bitcoin dosiahne až 1 000 000 dolárov.

Existuje model, ktorý tvrdí, že bitcoin dosiahne 6-cifernú cenu už do konca roka 2024. Je to o čosi reálnejšia predpoveď, ktorá sa opäť opiera o halving. PlanB na svojom modeli Stock to flow vysvetlil, že bitcoin nájde support na hodnote 100 000 dolárov. Túto cenu zároveň považuje za reálnu už do konca roka 2024.

Mohlo by ťa zaujímať: Aká je skutočná hodnota bitcoinu?

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.