Ethereum pokorilo dôležitý rekord

Kategorie: Analýzy
Ethereum dosiahlo nový rekord
Ethereum dosiahlo nový rekord. Zdroj: shutterstock.com/leksiv/Pisit.Sj

Druhá najväčšia kryptomena na svete podľa trhovej kapitalizácie, ethereum (ETH), nedávno pokorila dôležitý rekord na blockchainovej sieti. Podľa údajov z analytickej spoločnosti Glassnode, počet nenulových adries na ethereovej sieti prekonal 100 miliónov a zo dňa na deň dosahuje nové maximum.

Záujem o ethereum rastie bez ohľadu na cenu

V čase písania článku existuje na ethereovej sieti až 104 153 479 adries s aspoň nejakým minimálnym objemom ETH. Presne pred rokom existovalo týchto adries presne o 20 miliónov menej a pred dvoma rokmi až o 44 miliónov menej. Je to obzvlášť pozoruhodné, keďže cena etherea počas posledného roka prevažne klesala.

Pre porovnanie, bitcoinových nenulových adries je v súčasnosti iba 47 877 436, čo je viac ako dvakrát menej. Ethereum prevažne profituje z toho, že jeho sieť využíva väčšina tokenov, keďže poskytuje implementáciu inteligentných zmlúv. Ethereové adresy dokážeme rozdeliť aj podľa konkrétneho počtu mincí, ktoré vlastnia:

  • Viac ako 0,01 ETH: 24 671 036
  • Viac ako 0,1 ETH: 5 160 487
  • Viac ako 1 ETH: 1 746 189
  • Viac ako 10 ETH: 348 740
  • Viac ako 100 ETH: 46 036
  • Viac ako 1 000 ETH: 6 149
  • Viac ako 10 000 ETH: 1 103
Ethereum: počet nenulových adries

Ethereum: počet nenulových adries. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Trhová cena sa opäť zobúdza

Ethereum v novembri 2021 dosiahlo zatiaľ najvyššiu cenu v histórii na úrovni 4 868 dolárov. Následne počas celého roku 2022 trhová cena klesala stále na nové minimá. Karty sa ale od januára tohto roka obrátili a ethereum spoločne s celým kryptomenovým trhom rastie smerom na nové maximá.

V čase písania článku sa ethereum obchoduje na trhovej cene 1 852 dolárov, čo je približne o 62 % nižšie od historického maxima. Pre porovnanie, bitcoin sa obchoduje od maxima nižšie o 57 %, čo je porovnateľná hodnota. Podľa údajov CoinMarketCap je trhová kapitalizácia etherea na úrovni 222,53 miliárd dolárov.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Ethereum si pevne drží dominanciu

Dominancia etherea je na úrovni 19,18 % a na trhu s altcoinami jednoznačne vedie. Ak neberieme do úvahy stablecoiny, hneď za ethereom je binance coin s dominanciou iba 3,14 %. Podobnú úroveň dominancie si ethereum udržuje už od mája 2021, zatiaľ čo najvyššiu hodnotu dosiahlo 12. júna 2017 na úrovni až 40,72 %.

Zdá sa, že záujem o investovanie do etherea dlhodobo rastie bez ohľadu na to, či sa na trhu vyskytuje korekcia. Bitcoin síce zaznamenáva zisky ako prvý, no následne ho dobiehajú aj altcoiny v pokročilej fáze bullrunu. Ethereum bude voľbou číslo jeden hneď ako sa rastúci trend opäť rozbehne.

Mohlo by ťa zaujímať: Sú bitcoin a ethereum stále dobré investičné možnosti? Tradecurve sa stáva atraktívnejšou kryptomenou