Ethereum: veľryby znižujú svoje držby.
Ethereum: veľryby znižujú svoje držby. Zdroj: Shutterstock.com/lp-studio

Aktualizácia siete Ethereum The Merge nepriniesla iba kompletnú zmenu blockchainovej siete, ale aj zmenu správania veľkých obchodníkov a veľrýb. Zlúčenie vzbudilo otázku, či je Proof of stake pre Ethereum taký spoľahlivý, ako sa očakávalo v porovnaní s konsenzom Proof of work. Odpoveď na túto otázku nám môže pomôcť zodpovedať aktivita ethereových veľrýb v tomto období.

Ako vidíme na grafe nižšie, Ethereum po aktualizácii The Merge reagovalo poklesom spotovej ceny, pričom od 15. septembra kleslo o takmer 18 %. Ide o typickú situáciu pre kryptomenový trh, keďže investori sa rozhodli vyberať zisky tesne pred dôležitou udalosťou a bezprostredne po nej.

Ethereum: pokles ceny po zlúčení
Ethereum: pokles ceny po zlúčení. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Benjamin Cowen: alcoiny prudko klesnú pre regulácie

Ethereum reaguje negatívne

Súbežne s poklesom ceny veľryby znižovali svoje držby. Známa platforma, ktorá poskytuje informácie o trhu, Santiment, zdieľala graf, kde jasne vidieť, že došlo k poklesu v držbe ethereových veľrýb.

Ethereové adresy držiace 1 000 až 10 000 ETH zaznamenali pokles o 2,24 % v kumulatívnej držbe, zatiaľ čo adresy držiace 100 až 1 000 ETH klesli o 1,41 %. Tieto čísla nie sú až také vysoké, ale je potrebné si uvedomiť, že pokles nastal len za posledný týždeň po aktualizácii The Merge.

Dominancia Etherea tiež okamžite po aktualizácii prudko klesla a v súčasnosti sa nachádza o 13 % nižšie v porovnaní s obdobím pred aktualizáciou. Graf dominancie naposledy zaznamenal takú vysokú volatilitu smerom dole v júni 2022. Ak berieme do úvahy uzatvorenie týždennej sviečky, tak ide o najhorší týždeň od septembra 2018.

Mnohé očakávania priniesla aj aktualizácia Vasil pre sieť Cardana, ktorá prebehla 22. septembra. Cena zatiaľ nereagovala negatívne a pohybuje sa mierne hore. Zdá sa, že scenár nebude rovnaký ako v prípade Etherea a nevzbudzuje toľko kontroverzie.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár Ray Dalio: USA vstupujú do recesie, ekonomika sa bude zhoršovať najbližšie dva roky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance