Sú kryptomeny Ponziho schéma?
https://cointelegraph.com/news/jpmorgan-ceo-calls-crypto-decentralized-ponzi-schemes

Generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan prekvapil kryptomenovú komunitu svojím nedávnym vyjadrením. Kryptomeny totiž považuje za decentralizovanú Ponziho schému. Aké má dôvody pre takéto závažné obvinenie?

Kryptomeny a Ponziho schéma

Jamie Dimon pôsobí vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti JPMorgan. Jeho posledné vyjadrenie vyvolalo v kryptomenovej komunite množstvo otázok. Dimon má na kryptografický sektor dva odlišné pohľady. Na jednej strane vidí kryptomenové tokeny, ktoré sa častokrát označujú ako meny, a na druhej strane vidí skutočné a zmysluplné inovácie v podobe blockchainovej technológie.

Som veľkým skeptikom, ak sa rozprávame o kryptomenových tokenoch, ktoré nazývate menami. Všetky tieto tokeny na čele s Bitcoinom považujem za decentralizovanú Ponziho schému,“ uviedol Dimon

Skutočná hodnota je podľa Dimona skrytá v blockchaine a DeFi. Podstatnou témou, ktorou sa treba podľa Dimona zaoberať, je regulácia kryptomien, ktorá by mala byť na podobnom princípe, ako funguje v prípade fondov z peňažného trhu.

Prečítaj si tiež: XRP masívne rastie, črtá sa obrovské prekvapenie v súdnom spore

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nie je to prvýkrát, čo sa Dimon podobne vyjadril. V minulosti uviedol, že neplánuje podporovať Bitcoin a zvyšné kryptomenové projekty na osobnej úrovni. Z hľadiska spoločnosti JPMorgan je to však už iný príbeh. V októbri 2020 spustila táto spoločnosť ako prvá na svete svoj interný stablecoin JPM Coin, ktorý je priamo podporovaný americkými bankami. Ďalším dôležitým projektom je obchodná blockchainová divízia Onyx, ktorú využívajú inštitucionálni investori.

JPMorgan sa okrem iného stala prvou svetovou bankou, ktorá si otvorila virtuálnu pobočku prostredníctvom metaverzového projektu Decentraland.

Súhlasíte s generálnym riaditeľom JPMorgan Dimonom? O svoj názor sa podeľte v komentári.

Čítaj ďalej: TOP 4 kryptomeny, do ktorých investovali milionári

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance