V Austrálii sa predával bitcoin za obrovskú zľavu. Tu je dôvod

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Bitcoin v zľave na burze Binance.
Bitcoin v zľave na burze Binance. Zdroj: shutterstock.com/leksiv/Sergei Elagin

Zákazníci burzy Binance v Austrálii nedávno mohli obchodovať bitcoin za omnoho nižšiu cenu ako na iných platformách. Podľa správy News Bitcoin je dôvodom populárna austrálska platobná služba, ktorá sa chystá odrezať kryptoburzu od výberov v miestnej mene AUD (austrálske doláre).

V Austrálii sa obchodoval bitcoin lacnejší o 7 000 dolárov

Od 1. júna zákazníci Binance Australia nemôžu realizovať výbery v národnej mene na svoje bankové účty cez službu Payid. V dôsledku toho sa bitcoin predával 27. mája za menej ako 30 000 austrálskych dolárov (19 500 amerických dolárov), podľa údajov Cryptocompare. Počas rovnakého dňa trhová cena bitcoinu dosahovala najnižšiu hodnotu 26 500 dolárov, čo je o 7 000 dolárov viac.

Bitcoin v austrálskych dolároch.

Bitcoin v austrálskych dolároch. Zdroj: Cryptocompare

Hovorca burzy povedal, že zostatky AUD je možné previesť na USDT, ktorý je viazaný na dolár s cieľom uľahčiť výbery po 1. júni. Burza teraz musí nájsť alternatívneho poskytovateľa, ktorý by aj naďalej poskytoval vklady a výbery v domácej národnej mene.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance bojuje s regulátormi po celom svete

O pozastavení služieb v austrálskom dolári dôsledkom rozhodnutia spoločnosti Westpac, ktorá ukončila podporu pre Binance, sme vás informovali už skôr. Údajným nepotvrdeným dôvodom ukončenia spolupráce je rizikovosť kryptomenového trhu, o ktorej informovala spoločnosť Westpac.

Táto správa prichádza v rovnakom čase, ako oznámenie burzy o zrušení svojej globálnej platformy v 3. najväčšej ekonomike sveta. Burza ukončí v Japonsku svoju činnosť na globálnej platforme do 30. novembra 2023 a vytvorí Binance Japan s cieľom zosúladiť sa s regulačnými požiadavkami krajiny.

Binance je najväčšou kryptomenovom spoločnosťou na svete a preto nie je prekvapujúce, že je neustálym terčom regulátorov. Čelila problémom s licenciou na obchodovanie s derivátmi ešte v roku 2021. Regulačné orgány vyvíjajú dodnes veľký tlak na burzu. Ak sa zaujímate o jednotlivé kauzy, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Regulácie budú čoraz prísnejšie

Binance nie je ani zďaleka jedinou burzou, ktorá bojuje s regulačnými orgánmi. Kryptomenový svet sa rýchlo mení a s ním aj inštitúcie poskytujúce služby. V Európe bola nedávno schválená prvá komplexná legislatíva s názvom  Markets in Crypto-Assets (MiCA). Je pravdepodobné, že budú nasledovať aj ďalšie svetové ekonomiky, ktoré budú upravovať obchod s kryptomenami čoraz prísnejšie.

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne: Ďalšia známa kryptomenová burza pozastavuje výbery