Ďalší pád známej kryptomenovej burzy. Na výber kryptomien máte 3 týždne

Kategorie: Inštitúcie, Novinky, Titulky
Burzy ako Hotbit sú v problémoch.
Burzy ako Hotbit sú v problémoch. Zdroj: shutterstock.com/Wirestock Creators/WESTOCK PRODUCTIONS

Populárna kryptomenová burza Hotbit bola nútená ukončiť svoju činnosť z dôvodu zhoršujúcich sa prevádzkových podmienok a neustáleho tlaku zo strany orgánov činných v trestnom konaní. Podľa správy Crypto.News, burza odporúča zákazníkom stiahnuť z platformy všetky svoje aktíva do 21. júna 2023.

Prečo Hotbit končí?

Ešte v auguste 2022 bol jeden z riaditeľov vyšetrovaný, čo spôsobilo pozastavenie vkladov a výberov na niekoľko týždňov. Takmer o rok neskôr platforma definitívne ukončuje svoju činnosť pre viac ako 5 miliónov zákazníkov po celom svete. V oficiálnom oznámení boli uvedené nasledovné dôvody:

  1. Zhoršenie prevádzkových podmienok – odliv kapitálu od augusta 2022
  2. Zmena trendu v kryptomenovom priemysle – kolaps inštitúcií a prísne regulačné prostredie
  3. Kybernetické útoky – nedostatky platformy spojené s veľkými stratami

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Burzy v problémoch

Pravidelne vás informujeme o tom, ako postupne centralizované burzy buď končia svoje spôsobenie na kryptomenovom trhu alebo sa prispôsobujú reguláciám. Nedávno burza Bkex so sídlom na Britských Panenských ostrovoch pozastavila výbery, keďže bolo vznesené obvinenie so spoluúčasti v procese prania špinavých peňazí. Bkex v statuse na Twitteri zdieľal svoje oficiálne oznámenie o pozastavení výberov, s cieľom pomôcť orgánom činným v trestnom konaní.

Binance dokonca musela pozastaviť obchody v celej Austrálii, keďže poskytovateľ platobných služieb ukončil podporu pre obchodnú platformu, ako uviedla burza vo svojom oznámení. V Japonsku kvôli reguláciám musela ukončiť podnikanie a plánuje prechod na Binance Japan aby bola schopná splniť nariadenia.

Kedysi jedna z najznámejších búrz Bittrex, nedávno oznámila uprostred kontrol zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) bankrot. Burza bola z dôvodu dlhodobého útoku regulačných úradov, donútená ukončiť svoje pôsobenie na území Spojených štátov amerických.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Kríza likvidity verzus zvýšená adopcia

Toto je len niekoľko aktuálnych prípadov, kedy burzy boli nútené sklopiť uši, no mohli by sme pokračovať donekonečna. Nedôvera v centralizované inštitúcie je priamo spojená s masívnym odlivom kapitálu. Výsledkom je, že burzové rezervy klesli na najnižšiu hodnotu za posledných 5 rokov.

Presúvanie kryptomien z búrz do vlastných peňaženiek je krokom ku zvýšenej adopcii, keďže sa stávate jediným majiteľom svojich mincí. Na druhej strane, ak chcete s nim obchodovať, potrebujete online výmenné platformy, ktoré ale môžu v dôsledku odlivov v budúcnosti čeliť kríze likvidity.

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálna správa: Lavína sa spúšťa, najväčšia kryptomenová burza opúšťa kanadský trh