Riaditeľ Binance reaguje na žalobu
Riaditeľ Binance reaguje na žalobu. Zdroj: shutterstock.com/Pla2na a binance.com

Uprostred regulačných tlakov a zákazov v USA sa problémy nevyhli ani burze Binance. Tá má iba za posledný mesiac 1 obvinenie a problém s vydávaním kryptomeny BUSD cez firmu Paxos, ktorá ukončila podporu.

Riaditeľ burzy včerajšie tvrdenia Commodities Futures and Trading Commission počas dnešného dňa vyvrátil. Na Twitteri zdieľal cez blog svoj komentár ku včerajšej žalobe.

Na adresu žiadosti napísal komentár: 

Dnes CFTC podala nečakanú a neuspokojivú občiansku sťažnosť, napriek tomu, že sme s CFTC spolupracovali viac ako dva roky. Po prvom preskúmaní sa zdá, že sťažnosť obsahuje neúplné vymenovanie faktov a nesúhlasíme s charakterizáciou mnohých problémov uvedených v sťažnosti. Úplné odpovede budeme môcť poskytnúť až v primeranom čase, no nižšie sa budeme venovať niekoľkým kľúčovým bodom.“ Celý príspevok si môžete prečítať na tomto odkaze.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ako bude fungovať ďalej burza Binance?

Binance a Coinbase sú jedine 2 popredné kryptomenové burzy, ktoré majú povinné KYC overenia užívateľov a významne tak zamedzujú prianiu špinavých peňazí. Zároveň Binance ako jediná aktívne komunikuje s regulačnými úradmi a má právny tím, ktorého cieľom je aj napriek neregulovanému prostrediu dosahovať čo najlepší súlad s aktuálnymi zákonnými.

Binance nie je jediná burza, ktorá v minulosti bola vyšetrovaná a mala na krku súdnu žalobu. Napríklad spoločnosť Ripple má už niekoľko rokov trvajúci súdny spor s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy.

Tlaky od regulátorov sa vystupňovali po krachu burzy FTX, kde klienti prišli o 8 miliárd dolárov. Odvtedy prakticky každý týždeň sa dozvedáme o novom zákroku voči burzám. Binance dlhodobo nátlaky zvláda a od roku 2017 funguje nepretržite bez vážnych komplikácii a zákazov. A to aj napriek tomu, že kryptomenový svet je slabo regulovaný a veľa zákonov nie úplne presne stanovuje, čo majú kryptomenové burzy robiť.

Prečítaj si aj: Táto skupina investorov ovláda trh s bitcoinom

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku