Binance pozastavuje činnosť v 3. najväčšej ekonomike sveta

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Globálna platforma Binance končí v Japonsku.
Globálna platforma Binance končí v Japonsku. Zdroj: shutterstock.com/HFA_Illustrations

Najväčšia kryptomenová burza na svete Binance nedávno oznámila, že ukončí v Japonsku svoju činnosť na globálnej platforme do 30. novembra 2023, z dôvodu migrácie účtov. Podľa správy Cryptonewsland je rozhodnutie výsledkom snahy burzy zosúladiť sa s regulačnými požiadavkami. Z tohto dôvodu bude činnosť spoločnosti pozastavená.

Vznik Binance Japan

Binance poskytne odkaz na migráciu na dokončenie procesu overenia totožnosti (KYC), ktorý bude platný od 1. augusta do 30. novembra 2023. Všetci používatelia budú musieť v tomto čase dokončiť KYC, aby boli v súlade s novými nariadeniami. Podobnými krokmi sa Binance snaží budovať dôveru nie len u zákazníkov, ale aj u jurisdikcií. Japonskí zákazníci preto budú musieť opustiť globálnu platformu a migrovať na lokálnu Binance Japan.

Binance plánuje spustiť túto lokálnu platformu už počas leta 2023. Cieľom je vyhovieť špecifikám japonského trhu a ponúkať produkty šité na mieru. Japonsko je 3. najväčšia ekonomika sveta podľa HDP, hneď po USA a Číne, s hodnotou 4,49 bilióna dolárov, ako uvádza zdroj Usdebtclock.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Binance je terčom regulátorov

Burza je častým terčom regulátorov, keďže ide o najväčšiu spoločnosť na trhu. Tlak americkej vlády na Binance sme zaznamenali už v roku 2021, kedy mala problémy s licenciou na obchodovanie s derivátmi. Neskôr, zasa pod vplyvom regulačných orgánov viacerých štátov, musela najväčšia krypto burza zaviesť povinné KYC.

Nedávno dokonca Binance musela pozastaviť obchody aj v Austrálii, keďže poskytovateľ platobných služieb ukončil podporu pre obchodnú platformu. Toto oznámenie spôsobilo rozruch a poukazuje na čoraz väčšiu neochotu firiem spolupracovať s kryptomenovými spoločnosťami.

Obvineniam čelí nielen platforma, ale aj samotný generálny riaditeľ ChangPeng Zhao (CZ). O tom prečo bol CZ obvinený a ako sa k tomu vyjadril, si môžete prečítať v článku Riaditeľ burzy Binance odmieta svoje obvinenie.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Prvý komplexný regulačný rámec

Kryptomenový trh čelí čoraz prísnejším reguláciam. Jednou z hlavných priorít G7 je zamerať sa práve na tento pomerne mladý sektor. V Európe dokonca vznikol prvý komplexný regulačný rámec MiCA, ktorý bol schválený len nedávno. Nová legislatíva s názvom Markets in Crypto-Assets (MiCA) sa dotkne predovšetkým emitentov a poskytovateľov kryptomenových služieb na území celej Európske únie (EÚ).

Mohlo by ťa zaujímať: Súd medzi Binance a CFTC bude mať významný dopad na kryptomeny