Aktuálne: Ďalšia známa kryptomenová burza pozastavuje výbery

Kategorie: Inštitúcie, Novinky
Burzy ako Bkex čelia problémom
Burzy ako Bkex čelia problémom. Zdroj: shutterstock.com/Igor Faun/Jirsak

Mnohé kryptomenové burzy čelia odlivu peňazí už niekoľko rokov. Dôvodom je, že im dôveruje čoraz menej obchodníkov. Podľa správy News Bitcoin kryptomenová burza Bkex so sídlom na Britských Panenských ostrovoch pozastavila výbery, keďže bolo vznesené obvinenie so spoluúčasti v procese prania špinavých peňazí.

Bkex pozastavuje výbery

Bkex v statuse na Twitteri zdieľal svoje oficiálne oznámenie o pozastavení výberov s cieľom pomôcť orgánom činným v trestnom konaní pri ich zhromažďovaní dôkazov. Obvinená nebola samotná burza ale zistilo sa, že prostriedky používateľa súviseli s praním špinavých peňazí a preto Bkex okamžite začal spolupracovať s políciou.

Burza vznikla len v roku 2018, no už dnes má údajne až 8 miliónov zákazníkov vo viac ako 100 krajinách. Obchoduje sa tu vyše 100 menových párov a futures. Podľa rebríčku CoinMarketCap je burza na 17. mieste a denným objemom obchodovania 413 miliónov dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Nedôvera v burzy rastie

Aj keď v tomto prípade nie je obžalovaná samotná burza, nič to nemení na tom, že zákazníci čoraz menej dôverujú centralizovaným obchodným platformám. Všetkých 8 miliónov klientov teraz nie je schopných zrealizovať výber iba kvôli jednému používateľovi. Niečo podobné v tradičnom finančnom sektore pravdepodobne nezažijeme.

Neustále vás informujeme o rôznych žalobách alebo dokonca hacknutiach kryptomenových búrz, ktoré navyše čelia prísnym reguláciám. Všetky tieto faktory vplývajú na obchodné platformy negatívne a čo je prinajmenšom úsmevné je fakt, že ak máte kryptomeny na burze, nie ste ani ich majiteľom. V prípade, že sa viac zaujímate o úpadok kryptomenových búrz, odporúčame vám prečítať si aj nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Burzy čelia masívnym odlivom

Výsledkom všetkých týchto udalostí je nedôvera a obrovský odliv kapitálu z kryptomenových búrz, ktorý je viditeľný už od marca 2020. Burzy disponujú stále menšími rezervami, ktoré nedávno dosiahli najnižšiu úroveň za posledných 5 rokov. Ak zvažujete obchodovanie na centralizovanej obchodnej platforme, musíte vziať na vedomie všetky negatíva, ktoré sme si priblížili.

Mohlo by ťa zaujímať: Burza Binance stopla obchody na celom kontinente. Čo sa deje?