Uzbekistan_Crypto
Uzbekistan_Crypto / Zdroj: www.shutterstock.com/Allexxandar

Rázne vyjadrenie vysokého predstaviteľa v Uzbekistane: Krajina po zákaze platieb kryptomenami koncom roka 2019 svoje rozhodnutie nikdy neprehodnotí.

Podľa úradníka Centrálnej banky Uzbekistanu krajina nikdy nepríjme kryptomeny ako právoplatný spôsob platby.

Môže ťa zaujímať: Rusko – Centrálna banka odporúča blokovať karty a peňaženky spojené s kryptomenami!

Uzbekistan je zásadne proti

Podpredseda Centrálnej banky Uzbekistanu, Behzod Khamraev je presvedčený, že miestne úrady nikdy nedovolia obyvateľom používať Bitcoin ako platbu, keďže, ako sám tvrdí, Bitcoin nie je ničím krytý.

V rozhovore B. Khamraev tvrdil, že BTC je „špekulatívny” a nikdy sa nevyrovná fiat menám, ako je americký dolár, euro, japonský jen alebo ruský rubeľ. Doplnil, že v obehu je asi 28 biliónov uzbeckých somov a všetky sú kryté aktívami centrálnej banky.

Khamraev pokračuje: ,,Na bankovkách je dokonca vidieť nápis o povinnostiach regulátora, zatiaľ čo kryptomena nie je ničím podložená”. Viaceré pripomienky prišli hlavne krátko potom, ako sa El Salvádor stal prvou krajinou na svete, ktorá 7. septembra prijala Bitcoin ako zákonné platidlo okrem amerického dolára.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Nie všetci sú pripravení

Uzbekistan oficiálne zakázal svojim obyvateľom vykonávať platby v kryptomenách koncom roku 2019. Príkaz vydal riaditeľ Národnej agentúry pre projektový manažment (NAPM) pod kontrolou prezidenta Uzbekistanu. ,,Kryptomeny nie je možné použiť ako spôsob odosielania alebo prijímania platieb na území Uzbekistanu,” uvádza sa vo vyhláške.

Ale objavila sa tu aj jedna pozitívna správa pre obyvateľov Uzbekistanu. V apríli tohto roku NAPM navrhla zlegalizovať obchodovanie s kryptomenami v krajine. Týmto chcú svojim obyvateľom umožniť výmenu kryptomien za národné a zahraničné meny.

Podobné vyhlásenia sme mohli vidieť aj u Dmitrija Peskova, hovorcu ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý oznámil, že Rusko nie je pripravené prijať žiadnu kryptomenu ako oficiálny platobný prostriedok.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – trhová cena je na rezistencii, dokáže ju prekonať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance