Analýza BTC
Analýza BTC. Zdroj: Shutterstock.com/TeeStocker

BTC sa síce stále nachádza v sideway štruktúre, ale prekonáva MA21 a dosahuje vyššie hodnoty ako predošlé krátkodobé lokálne maximum. Toto správanie nie je typické pre sideway štruktúry počas korekcie. Je teda možné, že krátkodobo pôjde cena do rastúceho trendu. Kde sa nachádza rezistencia?

Bitcoin po prekonaní posledného maxima a MA21 bojuje na rezistencii sideway štruktúry na hladine 47 000 $. Ak sa cene podarí ísť nad túto rezistenciu, tak ďalším targetom bude 48 700 $. Lokálne minimum na targete 44 000 $ bolo kľúčovým bodom, kde sa rozhodovalo, či cena bude pokračovať v korekcii alebo nie. Nakoniec sme túto hladinu otestovali, čo predstavuje 38,2 % retracementu predošlého rastúceho trendu.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Začiatočník? Nevadí! V našejVIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámcičlenstva získaš kompletný prístup k 50 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – cena má problém preraziť MA21, korekcia neskončila

BTC je stále sideway

Pozor však na objemy. Tie totižto stále ostávajú malé a aj prípadný rastúci trend pravdepodobne nevytvorí vyššie lokálne maximum ako to spred korekcie. To, že cena neprekonala na trhovej hodnote rezistenciu môže znamenať, že sideway štruktúra definitívne ešte nebola ukončená.

Z dlhodobého hľadiska ak by aj cena spadla do ďalšieho korekčného legu, tak zóna 42 000 $ až 41 000 $ je veľmi silným supportom. Naopak, ak cena pôjde nahor môže sa vytvoriť sideway štruktúra, z ktorej sa cena v budúcnosti môže odraziť smerom nahor.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC, BNB, DOT, XMR – altcoiny čakajú na pohyb Bitcoinu

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre