Ethereum na ceste k deflácií prekonáva hranicu 300 000 spálených tokenov

Novinky Ethereum pokračuje v spaľovaní
Ethereum. Zdroj: Shutterstock, vectorscore
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Od úspešného londýnskeho hard forku kryptomeny Ethereum ubehlo už pár týždňov. Do dnešného dňa bolo spálené množstvo mincí ETH, ktoré pri aktuálnych cenách zodpovedá jednej miliarde dolárov.

Môže ťa zaujímať: Cardano Summit 2021 sa blíži – očakáva sa odhalenie obrovských rozmerov!

Ethereum pokračuje v úspešnom spaľovaní

S týmto zaujímavým faktom prišiel zakladateľ portálov EthHub a Daily Gwei, Anthony Sassano, ktorý konkretizoval, že množstvo spálených ETH prekročilo hodnotu 300 000.

Samotný proces spaľovania bol odštartovaný 5. augusta. Predstavitelia siete ETH na čele s Buterinom mali od tohto procesu veľké očakávania, ktoré sa potvrdili veľmi pozitívnymi výsledkami. Protokol EIP-1559 dokáže efektívne spaľovať transakčné poplatky, ktoré sa tak logicky zmenšili. Stále to však nestačí.

ETH/BUSD

ETH/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Je ETH deflačným aktívom?

Aktuálna rýchlosť spaľovania predstavuje približne 5 ETH za minútu, čo je približne 7 200 ETH za 24 hodín. Sieť je aktuálne jedna z najvyťaženejších na trhu najmä vďaka boomu okolo NFT tokenov. Súčasná miera inflácie predstavuje hodnotu 2,3 %. Cieľ je však jasný: Ethereum sa musí stať deflačným aktívom. To znamená, že sa spáli viac ETH, ako sa v skutočnosti vyťaží.

Prečítaj si tiež: EÚ sa rozhodla investovať 177 miliárd $ do technológie blockchain

Celý tento stav by mal nastať zlúčením ETH 1.0 ETH 2.0. Prechod na Proof of Stake je podľa najnovších informácií naplánovaný na prvý alebo druhý štvrťrok 2022.

Najväčším negatívom, ktoré sa musí zlepšiť, sú transakčné poplatky. Aktuálne sa priemerné ceny poplatkov pohybujú na úrovni 23 USD, pričom zložitejšie úkony vyžadujú až 55 USD.