Salvádor prijme BTC za zákonné platidlo – z výnosu sa nebudú platiť dane

0

Návrh na zavedenie BTC ako zákonného platidla v Salvádore prešiel Kongresom nadpolovičnou väčšinou. Prezident Nayib Bukele v rozhovore na Twitteri uviedol, že s historický zákon podpíše neskôr večer alebo najskôr zajtra. Vláda objasnila, že na zavedenie infraštruktúry je potrebných 90 dní.

Uviedol, že akceptovanie Bitcoinu by bolo povinné pre všetky podniky. Prezradil, že vo štvrtok sa stretne s Medzinárodným menovým fondom. Vláda tiež vydá oficiálnu bitcoinovú peňaženku (nebude to však povinné). Vláda má v úmysle držať Bitcoiny v ekvivalente 150 miliónov dolárov v trust fonde svojej rozvojovej banky, aby prevzala riziká obchodníkov.

Čítajte tiež – Kryptotrh padá po tom, čo mineri za 7 dní predali 5 000 BTC

Historický moment pre BTC

Trvalý pobyt bude k dispozícii tým, ktorí investujú aspoň 3 Bitcoiny v Salvádore. Na otázku, či by krajina dala Bitcoin do svojej rezervy, odpovedal, že nevylučuje, že v blízkej budúcnosti budú mať Bitcoiny v rezervách. Prezident uviedol, že o ťažbe Bitcoinov nerozmýšľal, ale bol priaznivo naklonený myšlienke ťažby Bitcoinov z obnoviteľných zdrojov.

Návrh zákona obsahuje zoznam zaujímavých návrhov, ako napríklad nulová daň z kapitálových výnosov z BTC a platby daní povolené v BTC. Ekonomické subjekty navyše „musia“ akceptovať Bitcoin ako platbu, keď ich ponúka ktokoľvek, kto získal tovar alebo službu.

Podľa návrhu zákona poskytne štát infraštruktúru, ktorá používateľom Bitcoinov umožní v prípade potreby okamžite prevádzať z BTC na USD. Štát navyše poskytne „školenie a mechanizmy“ na pomoc občanom, ktorí Bitcoiny nepoznajú.

Prezident Salvádoru chce prijať Bitcoin za zákonné platidlo

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.