ETH a pokles na burzách
ETH a pokles na burzách. Zdroj: Shutterstock.com/Formatoriginal

Za 24 hodín bol z centralizovaných búrz odstránený ETH v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov. To viedlo k špekuláciám o bezprostrednom zvýšení ceny Etherea, pretože ponuka sa na mnohých obchodných miestach zmenšuje.

Podľa údajov IntoTheBlock bolo ETH v hodnote 1,2 miliardy dolárov vybraté z centralizovaných búrz 16. septembra. Vznikol tak nový rekord v krátkodobých odlevoch z búrz.

IntoTheBlock poznamenal, že cena Etherea sa v apríli zvýšila o 60 % za 30 dní po vybratí 1 miliardy dolárov z centralizovaných obchodných platforiem.

Chceš nakupovať Ethereum alebo ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. A ako bonus, keď si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<<, získaš navyše doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si taktiež – Analýza BTC, ETH, SOL, LUNA – Bitcoin ťahá celý trh do korekcie

Porastie ETH na cene? Situácia je odlišná

Od apríla sa však situácia zmenila. Minulý mesiac londýnska aktualizácia zaviedla na trh poplatkov spoločnosti Ethereum mechanizmus spaľovania. To vytvorilo zvýšený deflačný tlak na dynamiku ponuky Etherea.

Podľa Ultrasound Money bolo v čase písania článku spálených 309 505 mincí v hodnote viac ako 1,1 miliardy dolárov za 42 dní od spustenia EIP-1559. Ethereum bolo preto od aktualizácie vyňaté z ponuky zhruba v hodnote 5,05 ETH (18 061 dolárov) každú minútu (26 miliónov dolárov denne).

Rozmach na trhu NFT OpenSea je popredným DApp podľa rýchlosti spaľovania. Predstavuje viac ako 14 % zo všetkých ETH, ktoré boli odstránené zo zásob. Nasleduje Uniswap V2 s 5,5 %, Tether s 4,9 % a Axie Infinity s 3 %.

Bitcoiny tiež zaznamenali stabilný odliv z centralizovaných obchodných miest s rekordom 17 % ponuky v máji. Podľa analytickej firmy Glassnode klesli rezervy BTC centralizovaných búrz na najnižšiu úroveň od februára 2018.

Mohlo by ťa zaujímať – Algorand je ďalším hlavným konkurentom ETH! Investori očakávajú prudký rast

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre