Upgrade kryptomeny Bitcoin Cash prinesie väčšie bloky.
Upgrade kryptomeny Bitcoin Cash prinesie väčšie bloky. Zdroj: shutterstock.com/FellowNeko

Najnovší upgrade softvéru Bitcoin Cash má ambiciózne ciele. Aktualizácia štvrtej najsilnejšej kryptomeny (z pohľadu trhovej kapitalizácie), ktorá bola oznámená v novembri minulého roku je naplánovaná na 15. Máj 2018. Obsahuje súbor viacerých inovácií, ktoré majú pomôcť sieti zvládnuť väčšie množstvo transakcií. Pôjde predovšetkým o zvýšenie blokov zo súčasných 8MB až na 32MB.

Vývojársky tím neočakáva žiadne protesty

Napriek významnej zmene Joshua Yabut, ktorý má na starosti hlavnú implementáciu softvéru tejto digitálnej meny uviedol, že neočakáva žiadne protesty zo strany kryptokomunity.

Ďalšou oblasťou, ktorú zasiahne uvedená inovácia je zvýšenie kapacity “OP_RETURN” (spôsob vloženia všeobecných metadát do transakcie). Používatelia budú mať možnosť ukladať namiesto pôvodných 80 bajtov až 220. Táto zmena by mohla mať pozitívne dôsledky predovšetkým pre situácie, kedy je pri transakcií požadovaná poznámka týkajúca sa času, alebo dodatočnej informácie o správe aktív.

Mohlo by vás zaujímať: Známy propagátor kryptomeny Bitcoin Cash, Roger Ver, čelí súdnemu sporu

Nové smart kontrakty

Dôležitou správou je aj pridanie nových druhov smart kontraktov, ktoré budú poskytovať dodatočnú funkcionalitu pre monitorovanie presunu BCash mincí medzi užívateľmi v sieti. Zaujímavosťou je, že tento typ smart kontraktov mal implementovaný pôvodne aj Bitcoin. Tie však boli deaktivované v momente, keď si Satoshi Nakamoto uvedomil, že môžu obsahovať potenciálne zraniteľné miesta. Tím okolo BCash si však verí a ubezpečuje, že všetky slabiny majú podchytené a žiadny typ útoku nehrozí.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Zatiaľ čo väčšia časť komunity okolo tejto kryptomeny je z plánovaných zmien nadšená, našla sa aj časť, ktorá je voči daným plánom skeptická. Prevažná väčšina obáv vyplýva zo skutočnosti, že rozsiahle zmeny, ktorými má Bitcoin Cash prejsť, neboli komunite vôbec tlmočené.

Poukazujú tým na model riadenia tejto kryptomeny, kde developeri jednoducho len oznamujú zmeny, ktoré sa udejú bez predošlej diskusie a vypočutia si názoru užívateľov, či minerov podporujúcich túto digitálnu menu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance