Aká je pridaná hodnota investície do kryptomien oproti iným investíciám?
Aká je pridaná hodnota investície do kryptomien oproti iným investíciám? Zdroj: shutterstock.com/Unknownman

Bitcoin sa v posledných týždňoch dostal pod paľbu médií, pretože ceny klesli a mnohé médiá hlásili (niekoľkýkrát), že bublina sa už už chystá prasknúť. Ale ako predpovedali mnohí obhajcovia kryptomeny, Bitcoin sa (niekoľkýkrát) vrátil späť a v súčasnej dobe sa obchoduje za viac než 9 000 USD. Ale svet kryptoinvestícií je omnoho väčší než len Bitcoin a investícia do niektorého altcoinu môže byť  najrozumnejším investičným rozhodnutím, ktoré tento rok urobíte, hneď z niekoľkých dôvodov.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Blockchain je budúcnosť

Veľká časť diskusií o životnom cykle kryptomien sa sústredila len na konkrétnu kryptomenu, ako je Bitcoin, takže diskusia o tom, či „bublina praskne“, je v skutočnosti diskusia o životnom cykle konkrétnej krpytomeny. Ale v prípade blockchainu ide o úplne samostatnú diskusiu, a to o budúcnosti blockchainu, čo je technológia, ktorá je základom a môže priniesť omnoho viac, než len obchodovanie kryptomien ako je Bitcoin. Niektoré z najväčších svetových značiek, vrátane spoločnosti Microsoft, investujú svoje zdroje do skúmania toho, ako začleniť blockchain do svojich budúcich obchodných operácií, a je zrejmé, že v ďalších mesiacoch a rokoch bude pravdepodobne nasledovať mnoho ďalších.

K téme blockchainu a jeho využitia si môžete prečítať viac v niektorom z našich článkov:
Čo je blockchain a ako funguje?
Blockchain nevie o tom, že Bitcoin je mŕtvy
Bývalí manažéri Googlu vytvorili blockchainovú alianciu

V našich správach sa potom dočítate aktuálne informácie o tom, ktorá firma a akým spôsobom využíva alebo chce využívať blockchainovú technológiu. 

Kryptoinvestícia riadi vlnu technologických inovácií

Investovanie do kryptomien znamená, že viac času, úsilia, peňazí a odborných vedomostí sa tiež nalieva do podporných technológií, ako je blockchain, ktoré majú potenciál radikálne zlepšiť spôsob, akým pracujeme, žijeme a podnikáme po celom svete. Potenciálne výhody blockchainu možno vidieť naprieč dodávateľským reťazcom, od zaistenia kvality a bezpečnosti, účtovníctva a zmluvných postupov až ku spôsobu, akým posielame a prijímame peniaze. Investíciu samozrejme hľadajú, kde môžu dosiahnuť najväčšiu finančnú návratnosť, ale táto investícia prináša tiež hodnotu a prínos pre budúce generácie.

Dlhodobé hľadisko

Vzhľadom k tomu, že kryptomeny sa dostali do povedomia verejnosti len nedávno, počuli sme o každom vzostupe a poklese ceny, pričom každé pohnutie vyvolalo nové kolo diskusie o tom, či Bitcoin dosiahol vrchol a či ide o bublinu, ktorá praskne. Pred pár týždňami sa ľudia obávali toho najhoršieho, keď sa Bitcoin blížil k hodnote 6 000 USD a tento týždeň je už zase späť na cene nad 9 000 USD. To je presne dôvod, prečo mikroanalýza trhu nie je nutná a v skutočnosti prináša viac stresu než úžitku. Všetky typy investičných trhov majú prvok volatility a tieto vlny sú úplne normálne. Realisticky je potrebné sa pozrieť
na to, ako je vaša investícia zisková v strednodobom a dlhodobom horizonte, teda
12 mesiacov, 5 rokov, 10 rokov. Tým, že sa sústredíte na dlhodobé potenciálne zisky, spolu so strategickou investičnou stratégiou nákupu za nízke ceny, sa môžete vyhnúť každodennému stresu, spôsobenému prirodzenými výkyvmi trhu.

Viac informácií o tom, ako nakúpiť kryptomeny na dlhodobú investíciu: Kupujeme kryptomeny k hodlovaniu – seriál

Súper Bitcoinu je stále neznámy

Je zrejmé, že Bitcoin v súčasnej dobe stále dominuje trhu s kryptomenami, pokiaľ ide o hodnotu a povedomie, ale pre tých, ktorí majú záujem o vysokú návratnosť investície, táto loď už vyplávala. To je preto, že tí, ktorí skutočne profitovali z Bitcoinu, do neho investovali pred niekoľkými rokmi, keď bola jednotková cena za mincu neuveriteľne nízka. Ničmenej Bitcoin je len jedna z mnohých zaujímavých mien, čo znamená, že existujú ešte ďalšie mince, ktoré sa stále obchodujú za relatívne nízku cenu a majú potenciál výrazne rásť v nasledujúcich rokoch. Stojí za to pripomenúť zlaté pravidlo, že všetky investície do kryptomien sú veľmi rizikové a nikdy by ste nemali investovať viac, než ste ochotní alebo si môžete dovoliť stratiť.

Mohlo by sa vám hodiť: Bezpečnostné pravidlá pre investovanie v divokom svete kryptomien

Záver

Pokiaľ hľadáte zaujímavú a dlhodobú investíciu, ktorá sa môže veľmi dobre zhodnotiť, určite neurobíte chybu investovaním do kryptomien. Doporučujeme najskôr naštudovať viac informácií o vami zvolenej kryptomene a o tom, ako to celé funguje a potom to najskôr vyskúšať s menším množstvom peňazí. Všetky dôležité informácie, návody a sprievodcu nájdete tu.

Tip: Alfa a omega investovania do nových kryptomien

Disclaimer: Tento článok nie je možné považovať za finančnú radu. Cieľom daného článku je iba informovať a vzdelávať ohľadom kryptomien. Ktokoľvek sa rozhodne investovať do kryptomien, by si mal urobiť vlastný dostatočný prieskum. 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance