Známy propagátor kryptomeny Bitcoin Cash, Roger Ver, čelí súdnemu sporu.
Známy propagátor kryptomeny Bitcoin Cash, Roger Ver, čelí súdnemu sporu. Zdroj: shutterstock.com/Audioundwerbung

Roger Ver má problém. Ako majiteľ domény a webových stránok www.bitcoin.com čelí súdnemu sporu, ktorý proti nemu vedie používateľ Twitteru vystupujúci pod menom @MoneyTrigz.

Bitcoinový Judáš

Roger Keith Ver, 39 ročný americký investor, ktorý momentálne žije v Japonsku bol dlhodobo považovaný za Bitcoinového mesiáša. Po tom, ako v dôsledku sporov o zvýšenie limitu blokov v auguste minulého roku vznikol Bitcoin Cash, začali mnohí stúpenci Bitcoinu označovať Vera za Judáša.

Mohlo by vás zaujímať: Bitcoin cash a pálenie mincí – o čo ide?

Nekalé praktiky na bitcoin.com

Roger Ver ako vlastník bitcoin.com a autor citácie “Bitcoin Cash je Bitcoin”, nedávno zmenil dizajn spomínanej web stránky. Na tom by nebolo nič zlé, keby na nej okrem predaja samotného Bitcoinu, neponúkal a nepropagoval aj Bitcoin Cash a cloud mining. Vzhľadom k nie celkom jasným informáciám ako aj názvu domény môže dôjsť k situácii, kedy si predovšetkým nováčikovia v oblasti kryptomien nakúpia namiesto historicky pravého Bitcoinu, Rogerovo “dieťa” – BCash.

Vyššie uvedené skutočnosti primäli známeho používateľa služby Twitter @MoneyTrigz-a k vzneseniu obžaloby. @MoneyTrigz, ktorý je tiež administrátorom časopisu CoinTimes a spoluvlastníkom spoločnosti Coindaily.com organizuje skupinu na Telegrame, ktorá je prístupná všetkým. Podľa diskusie, ktorá na nej prebieha bude v blízkej budúcnosti vytvorená webová stránka s informáciami týkajúcimi sa spomínanej právnej žaloby.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Na čo si dať pozor

Nižšie prinášame zopár screenshotov z Verovej stránky bitcoin.com, na ktorých je vidieť viacero zavádzajúcich informácií, ktoré môžu naviesť neskúsených návštevníkov do omylu.

Hneď v hlavnom menu je vidieť prvú chybu. Vlastník stránky uvádza neexistujúcu menu – Bitcoin core, čo je de facto označenie plnohodnotného softvérového klienta umožňujúceho mať prístup k celému blockchainu kryptomeny Bitcoin.

V sekcii vyššie majú návštevníci možnosť prejsť krátkym kurzom. Škoda, že autori stránok akosi pozabudli, že ide o BCash a názov kurzu pomenovali “Začnite s Bitcoinom”

Perličkou je aj časť samotného kurzu, kde autori porovnávajú Bcash s neexistujúcou menou Bitcoin Core. Zároveň však dodávajú, že Bitcoin Core nie je kryptomena. Zaujímavá schizofrénia.

Záver

Na to, akým bol Roger Ver zanieteným podporovateľom Bitcoinu sa z neho veľmi rýchlo stal človek, ktorý si ide vyslovene za svojim cieľom.  Ním je samozrejme propagovanie Bitcoin Cash za každú cenu. Na príkladoch vyššie je vidieť, že ani zavádzanie nováčikov mu očividne nie je vôbec cudzie. Držme teda palce @MoneyTrigz-a, aby svoj boj dotiahol do konca a Ver si uvedomil, že všetko ma svoje hranice.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance