Ubiq zvažuje prechod na algoritmus ProgPoW

BITmarkets BITmarkets

Decentralizovaná platforma Ubiq, ktorá sa zameriava na tvorbu smart kontraktov a DApps, zvažuje zmenu algoritmu. Počas verejného hlasovania, ktoré bolo ukončené 13.6.2018, sa väčšina majiteľov tohto coinu vyjadrila pre algoritmus Programmatic Proof of Work (ProgPoW).

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Generovanie nového bloku každých 88 sekúnd

Ubiq, ktorý funguje na mierne upravenom blockchaine Etherea, generuje momentálne nový blok každých 88 sekúnd. Mineri, ktorí daný blok vyťažia, sú odmeňovaní 8 UBQ (aktuálna hodnota 1 UBQ je približne 1 USD). Rovnako ako aj pri Bitcoine, aj Ubiq sa rozhodol aplikovať mechanizmus znižovania odmien. Každým rokom sa teda odmena za vyťažený blok zníži o 1 UBQ, čo znamená, že po ôsmich rokoch (rok 2026) budú mineri odmeňovaní len 1 UBQ za blok.

Vzhľadom na nedávno uskutočnené 51% útoky na kryptomeny Bitcoin Gold a Verge sa komunita Ubiqu rozhodla bojovať proti potenciálnej centralizácii ťažobnej sily do rúk jednotlivca alebo úzkej skupiny ľudí.

Mohlo by vás zaujímať: Bitmain chystá ASIC miner na ťažbu kryptomeny Zcash

Hlasovanie za ProgPoW

Na základe vyššie uvedených faktov developeri Ubiqu navrhli prechod na algoritmus ProgPoW. Váha hlasov bola založená na množstve držaných coinov v čase vyťaženia bloku číslo 498600 (vyťažený 13.6.2018, 16:25).

Ako je z oficiálneho tweetu Ubiqu vidieť, za zmenu algoritmu zahlasovalo vyše 96% zúčastnených voličov, pričom iba pol percenta zmenu nechce a necelé 4 percentá sa hlasovania zdržali. Celkovo sa voľby zúčastnila nadpolovičná väčšina (56%) držiteľov tohto coinu.

https://twitter.com/iquidus/status/1006907267315269633

Vzhľadom na jednoznačný výsledok hlasovania sa s najväčšou pravdepodobnosťou pristúpi k hard forku, ktorého čas (číslo bloku) bude čoskoro oznámený. Predtým samozrejme ešte prebehne testovacia fáza, ktorej cieľom bude zabezpečiť plynulý a bezpečný prechod na nový algoritmus.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Ubiq nie je zďaleka jedinou kryptomenou, ktorá sa rozhodla v poslednej dobe vylepšiť, alebo zmeniť svoj algoritmus. Rovnako ako u iných platforiem, aj tu donútil developerov k tomuto kroku jednak výrobca ASIC minerov, Bitmain, ktorý sa zameriava na ťažbu stále širšieho spektra coinov, ako aj vyššie zmienená náchylnosť niektorých kryptomien fungujúcich na algoritme Proof of Work na 51% útok.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
btcmanager.com
github.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.