Bitmain oznámil nový Antminer.
Bitmain oznámil nový Antminer. Zdroj: shutterstock.com/Jarretera

Spoločnosť Bitmain predstavila ASIC Antminer X3, určený na ťažbu kryptomien fungujúcich na algoritme CryptoNight, ktorý je použitý v mene Monero (XMR). Jeho uvedenie je naplánované na máj tohto roku.

Nový Antminer, ktorý Bitmain predstavil na svojom Twitter účte 15. marca, bude dostupný v dvoch cenách. Prvý vlastníci, ktorým bude toto zariadenie dodané v máji 2018 zaplatia 11 999 USD, pričom, druha várka, ktorá je naplánovaná na jún bude stáť už o niečo menej – 7 599 USD.

Podľa Monero core teamu Antminer X3 nebude fungovať

Napriek tomu, že podľa výrobcov ASIC mineru je táto verzia zameraná na ťažbu Monera, Riccardo Spagni, člen core teamu tejto kryptomeny, na Twitteri uviedol, že Antminer X3 nebude fungovať na ťažbu ich anonymnej meny.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok – Ťažobný gigant Bitmain uteká z Číny do Európy

Zmení sa CryptoNight PoW ?

Vo februári tohto roka v reakcii na možné použitie ASIC minerov na ťažbu Monera, uviedol vývojársky tím na svojom blogu informáciu, že v rámci zachovania rezistencie voči ťažbe cez tento typ minerov, zvažujú mierne zmeny na algoritme CryptoNight PoW.

“Pevne veríme, že je prospešné zachovať rezistenciu voči ASIC. Preto budeme v prípade potreby vykonávať núdzové hard forky na potlačenie akýchkoľvek potenciálnych hrozieb týkajúcich sa ťažby. V rámci udržania si svojej decentralizácie a ochrany pred ASIC minermi, navrhuje Monero tím modifikovať Cryptonight PoW počas každého naplánovaného hard forku. “

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Záver

Zdá sa, že spoločnosti Bitmain sa darí celkom dobre. Uvidíme ako to dopadne s ich snahou o ťažbu Monera. Každopádne, v správe, ktorú uverejnili koncom februára tohto roku uviedli, že za rok 2017 dosiahli zisk medzi 3 až 4 miliardami dolárov. Len na porovnanie, americký výrobca grafických kariet Nvidia mal za rovnaké obdobie zisk 3 miliardy dolárov. A to je Nvidia na trhu 24 rokov, kým Bitmain len štyri…

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance