Každý, kto sa venuje kryptomenám, sa stretáva s neustálymi pokusmi malvéru rôzneho pôvodu preniknúť do systému. Podľa posledného prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Palo Alto Networks, až 5 percent všetkých coinov Monera (XMR) v obehu bolo vyťažených pomocou malvéru.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Ako výskum prebiehal

Prieskum sa zameral na cryptojacking, ktorý využíva počítače na ťaženie kryptomien bez povolenia vlastníkov.

Unit 42, výskumný tím v oblasti hrozieb, zozbieral údaje (okolo 470 000 unikátnych vzoriek) o tom, koľko cryptojacking minerov bolo identifikovaných v rámci platformy Palo Alto Network WildFire.

Môže vás tiež zaujímať náš článok: Počet Etherov v obehu prekročil hranicu 100 miliónov

Čo ukazuje záverečná správa

V správe sa nachádza 3 773 emailov súvisiacich s mining poolmi, 2 995 adries mining poolov, 2 341 XRM peňaženiek, 981 peňaženiek Bitcoin (BTC), 131 peňaženiek Electroneum (ETN), 44 peňaženiek Ethereum (ETH) a 28 peňaženiek Litecoin (LTC).

Podľa správy je celkový počet cryptojacking útokov na Monero asi 19 mega-hash za sekundu (MH/s), čo prináša približne 30 443 dolárov za deň. To sa rovná približne 2 percentám globálnej hash sily Monera.

Tip redakcie: Pád Bitcoinu je z historického pohľadu normálny, hovorí CEO Binance

V správe sa tiež uvádza, že údaje nezahŕňajú ťažiarov Monera na internete, alebo iných minerov, ku ktorým nemali prístup, čo znamená, že 5% je s najväčšou pravdepodobnosťou príliš nízke číslo.

Na záver

Podľa Josha Grunzweiga, člena tímu Unit 42, má Monero neuveriteľný monopol na útoky malvéru. Ale či už ťažíte Monero, alebo inú kryptomenu, alebo ste len bežný používateľ, ktorý sa pripája k informačným sieťam, cryptojacking útoky vám hrozia neustále. Preto nesmiete podceniť  kvalitnú ochranu svojich zariadení.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
https://altcointoday.com/