Bitmain práve potvrdil Prvý Ethereum ASIC miner!
Bitmain práve potvrdil Prvý Ethereum ASIC miner! Zdroj: shutterstock.com/Grey82

O ASIC mineri schopnom ťažiť Ethereum sa špekuluje už veľmi dlho. Na Kryptomagazine ho sledujeme niekoľko mesiacov. Za ten čas sme vám priniesli napríklad kompletnú uniknutú špecifikáciu tohto produktu. Nakoniec sa ukázalo, že špekulácie boli pravdivé a Ethereum ASIC je na svete.

Všetko čo vieme o Antmineri E3

Tento produkt vyvinula spoločnosť Bitmain a je schopný ťažiť všetky kryptomeny, ktoré využívajú algoritmus EtHash. Bitmain to dnes oznámil na svojom Twitteri:

V čom je Antminer E3 lepší ako mining rigy a grafické karty?

Nuž, rozdielov je veľa. Antminer E3 je kompaktný, dobre chladený a optimalizovaný tak, aby podal čo najvyšší výkon.

Výkon tohto ASIC-u je 180 MH/s a stojí 800$. Rig s podobným výkonom poskladaný z GPU vás bude stáť minimálne 2 000 $. Ide teda o veľmi výhodnú kúpu. Teda… Až na to, že po skončení ťažby môžete grafické karty predať.. A dostanete na nich dlhšiu záruku.. A bude jednoduchšie reálne si záruku uplatniť. Bitmain poskytuje na tento výrobok záruku iba 180 dní.

Antminer E3 môžete kúpiť za doláre alebo Bitcoin Cash. Bohužiaľ, prvá várka je beznádejne vypredaná.

Môže vás zaujímať: Bitmain chystá ASIC miner na ťažbu Monera

Reakcia Ethereum vývojárov na seba nenechala dlho čakať

V našom predchádzajúcom článku sme písali o reakcii vývojárov na hrozbu ASIC minerov pre Ethereum. Tieto stroje totiž za štyri roky výrazne centralizovali Bitcoin blockchain a teraz sa chystajú “pokaziť” (ťažko povedať, či pokaziť alebo nie) aj Ethereum.

Rovno si ho môžete prečítať. A nezabudnite si aktivovať notifikácie, nech nezmeškáte naše krypto-spravodajstvo. Ako na to, vám poradí zvonček v ľavom dolnom rohu obrazovky.

Ethereum zvažuje hard fork ako ochranu pred ASIC minermi

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance