Bitcoin a koniec korekcie.
Bitcoin a koniec korekcie. Zdroj: Shutterstock.com/Quality Stock Arts

Bitcoin má zatiaľ jeden z najdlhších klesajúcich trendov. Aj keď sa v poslednej dobe zotavuje, zatiaľ nenastalo dostatočne vzostupné tempo, ktoré by skutočne zaručilo, že trh môže smerovať k ďalšej býčej rally. Namiesto toho sa medvedie trendy naďalej posilňujú, čo spôsobuje špekulácie o tom, kde by mohlo nastať dno. To tiež vyvoláva otázku, ako nízko by mohla klesnúť cena digitálneho aktíva, ak sa ešte nedotkla svojho dna.

Čo hovorí história

Keď sa pokúšate určiť, ako ďaleko môže klesnúť digitálne aktívum ako je Bitcoin, môže byť často užitočné pozrieť sa na to, ako sa toto aktívum pohybovalo v minulosti. Pokiaľ ide o bitcoiny, nie je ťažké pozrieť sa na historické údaje, keďže táto kryptomena existuje už niečo vyše desať rokov. Napriek relatívne mladému veku jej predchádzajúce pohyby na trhu naďalej poskytujú množstvo údajov, pokiaľ ide o analýzu vzorcov pohybu.

Po predchádzajúcich býčích trhoch cena Bitcoinu klesla oveľa nižšie, ako sa očakávalo. Príkladom je býčí trend z roku 2017, pri ktorom cena digitálneho aktíva dosiahla takmer 20 000 $. Nasledoval dlhotrvajúci medvedí trh, ktorý trval ďalšie tri roky. Počas tejto doby cena digitálneho aktíva klesla o viac ako 80 % zo svojho historického maxima, čím sa dotkla až 3 000 $, čo predstavuje pokles o 84 %.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

To bol aj prípad býčieho rastu v rokoch 2013/2014, keď sa cena na svojom vrchole dostala nad 1 100 $ a následne klesla na menej ako 150 $ na najnižšiu úroveň. Vzhľadom na to je možné, že súčasná cena Bitcoinu nemusí znamenať koniec medvedieho trendu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – ďalší pump and dump. Bočný pohyb sa čoskoro uzavrie

Ako nízko môže klesnúť Bitcoin?

Vzhľadom na vyššie uvedenú analýzu by v blízkej budúcnosti mohol Bitcoin čakať ďalší klesajúci trend. Už dlhšie obdobie sme totižto v plnohodnotnom medveďom trhu. To by znamenalo, že dno nemusí byť 20 000 $ pre súčasný trend, ako sa všeobecne verí.

Ak by Bitcoin nasledoval svoje predchádzajúce cenové pohyby, 80 % pokles z historicky najvyššej hodnoty by znamenal, že digitálne aktívum by sa dotklo najmenej 13 000 dolárov, kým sa medvedí trh skončí. To by bolo výrazne pod očakávaniami pre digitálne aktívum.

Prečítaj si tiež: Krátkodobí držitelia BTC podľa tejto metriky nedávno kapitulovali

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance