CEO Blockchain.com hovorí o zúfalstve
CEO Blockchain.com hovorí o zúfalstve. Zdroj: Shutterstock, photo_gonzo

Generálny riaditeľ populárnej spoločnosti Blockchain.com považuje súčasný stav na trhu s kryptomenami za zúfalstvo. Prečo?

CEO Blockchain.com hovorí o zúfalstve

Peter Smith aktuálne pôsobí na čele spoločnosti Blockchain.com. Nedávno sa na konferencii Money 20/20 v Amsterdame vyjadril, ako vníma súčasný stav na trhu s kryptomenami. Medvedí trh má vplyv nielen na investorov, ale aj na kryptomenové spoločnosti, ktoré sú nútené znižovať stav zamestnancov. Potvrdil to aj Peter Smith:

Sme najmenšia kryptografická spoločnosť svojho druhu podľa počtu zamestnancov – ostatné majú tisíce zamestnancov skôr, ako vôbec niečo zarobili.

Podľa Smitha viaceré firmy neudržateľne míňali viac ako 800 miliónov dolárov na marketing a teraz to najviac cítia:

Veľa z týchto vecí sa jednoducho musí nejako vyplaviť, a to nielen v oblasti kryptografie, ale vo všeobecnosti v oblasti fintech. Budeme svedkami zásadnej rotácie od rastu k voľnému peňažnému toku.

Prečítaj si tiež: Poplatky v sieti Ethereum klesli až na hranicu 1 USD

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Smith prezradil, že počas posledného bullrunu bol na nich vyvíjaný značný tlak, aby prešli k lepšej a drahšej marketingovej stratégii:

Každá spoločnosť, ktorá išla touto stratégiou, mala dramatické prebudovanie svojho podnikania. Teraz bude pre nich veľmi ťažké prispôsobiť sa.

Tri etapy medvedieho trhu

Smith v tom má jasno. Podľa neho trvá aktuálny medvedí trh už 9 mesiacov. Stále to však historicky nie je najvyššie číslo. V roku 2017 sa Bitcoin dokázal prepadnúť o 90 % pod svoje historické maximum.

Aké sú podľa neho tri etapy v medveďom trhu?

„Začiatok, ktorý je veľmi náročné odhadnúť; stred, kde nastupuje zúfalstvo a nakoniec nová fáza normálu. Aktuálne vstupujeme do druhej epochy zúfalstva, ktorá je moja obľúbená.

Smith v podstate zopakoval slová Warrena Buffetta, ktorý tvrdí, že ide o stav, keď príliv a odliv klesá.

Posledné štádium je, keď sa všetci obzrú okolo seba a povedia si: Aha, toto sú kryptomeny a my všetci prídeme na to, ako ich nastaviť tak, aby dokonale fungovali.

Ak sa naplní Smithova predikcia, potvrdia sa obavy investorov. Bitcoin by tak mohol padnúť až na 12 000 dolárov.

Čítať ďalej: Amerika má najvyššiu mieru inflácie od roku 1981!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance