Kryptomena Solana
Kryptomena Solana. Zdroj: shutterstock.com/Autor:%20pakie
Investičné preferencie investorov rizikového kapitálu nám môžu veľa prezradiť o rôznych kryptomenách v ekosystéme, a to nielen o ich cenovej výkonnosti. Tentokrát sa webová platforma Messari zamerala na Solanu.

Víťaz v rebríčku inštitucionálnych investorov

Messari Research, výskumný portál zaoberajúci sa analýzou dát a správami z kryptosveta, poukázal na fakt, že pri zvažovaní najlepších kryptoaktív (okrem Bitcoinu a Etherea) v inštitucionálnych portfóliách zvíťazila Solana s trhovou kapitalizáciou 68,21 miliardy dolárov.

Solana ako víťaz
Solana ako víťaz. Zdroj: Messari Research

Na druhom mieste sa umiestnil Polkadot (DOT) so 40,91 miliardami dolárov, čo je, ako vidíte na grafe vyššie, podstatný rozdiel oproti prvému miestu. Na treťom mieste skončil projekt Avalanche s tokenom AVAX s 21,06 miliardami dolárov, ktorý mal v tesnom závese projekt s názvom Terra (LUNA) s 19,15 miliardami dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: India a kryptomeny? Doteraz sa to zdalo nereálne, avšak indický premiér zmenil postoj!

Messari Research však predtým ukázal, že najčastejšie držaným kryptofondom bol Polkadot (DOT).

Solana a jej štatistiky

Jedným z prvkov, ktoré zvyšujú popularitu Solany u inštitucionálnych investorov, je počet aktívnych peňaženiek, ktorý prekročil v novembri číslo 200 000.

Zakladatelia Solany navyše zdieľali niektoré impozantnejšie štatistiky počas akcie Breakpoint Lisabon v Portugalsku. Tie zahŕňali celkovú uzamknutú hodnotu v sieti vo výške 15 miliárd USD, takmer 38 miliárd transakcií a viac ako 1,2 milióna aktívnych účtov.

Keď sa vrátime k výskumu Messari, je vidieť, že väčší investori sú väčšinou optimistickí ohľadom smart kontraktov.

Vzhľadom na to, že Ethereum má bohužiaľ vysoké poplatky za transakcie, investori hľadajúci náhradnú platformu pravdepodobne uvažujú o Solane. 

Smart kontrakty
Smart kontrakty. Zdroj: Messari Research

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Dostane sa Paypal do hry?

Počas epizódy podcastu Unchained hovoril viceprezident spoločnosti Paypal Jose Fernandez da Ponte o krypto schopnostiach spoločnosti. Rovnako poznamenal, že Paypal sleduje kryptomeny, ako sú Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polkadot (DOT) a Algorand (ALGO).

Je však príliš skoro na rozhodnutie, či sú tieto kryptomeny konečnými víťazmi. Konkurencia je totiž tvrdá, a ako sám Fernandez da Ponte poznamenal: „Som si istý, že keď sa ma spýtaš za šesť týždňov, mohol by som ti dať štyri alebo päť rôznych mien. Takto je to vzrušujúce…“

Token SOL sa aktuálne pohybuje na hodnote 216 USD a nachádza sa na piatom mieste v rebríčku Coinmarketcapu podľa trhovej kapitalizácie.

Čítaj ďalej: Systém zákonov pre kryptomeny v USA negatívne ovplyvňuje ďalší vývoj – tvrdí 10 členov Kongresu