Kryptomenová burza Binance
Kryptomenová burza Binance. Zdroj: Shutterstock, salarko

Najväčšia svetová kryptomenová burza Binance počas piatku oznámila významnú novinku. Úspešne dokončila integráciu siete Arbitrum One, za ktorou stojí spoločnosť Offchain Labs.

Binance a Arbitrum One

Používatelia burzy môžu na základe tejto dôležitej integrácie priamo vkladať svoje tokeny ETH cez sieť Arbitrum One. Takže nemusia využívať prechodný mostík Arbitrum, ako to bolo doteraz. Nová sieť na Binance sa už nachádza aj na mainnete, no zatiaľ stále iba vo fáze beta. Súčasťou tejto integrácie je okrem spomínaného vkladu ETH aj výberový proces. Užívateľom bude umožnené vyberať svoje prostriedky priamo cez Arbitrum. Celý proces bude rýchlejší a najmä lacnejší.

Prečítaj si tiež: Hodleri, ktorí nakúpili za 20 000 dolárov, odmietajú predávať BTC na ATH

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Hlavným cieľom je aj v tomto prípade zníženie nákladov. Sieť Arbitrum sa špecializuje práve na zníženie transakčných poplatkov. Všetko vykonáva prostredníctvom technológie Optimistic rollups, ktorá umožňuje vykonávať transakcie ETH mimo reťazca, čím sa výrazne znižuje preťaženie siete a poplatky za plyn.

Binance si tak môže zaškrtnúť ďalší dôležitý bod. Integrácia siete Layer 2 je významným krokom vpred. Do budúcnosti plánuje tento proces aj burza Coinbase, ktorá chce pridať okrem Arbitrum One aj Optimism Starkware.

Integrácia prichádza vo veľmi vhodnom čase, nakoľko sa v poslednom období výrazne množia negatívne správy od validátorov, ktorí sa sťažujú na zlé prevádzkovanie siete BSC.

„BSC je stratený prípad. Vôbec nereaguje na hlásenia o chybách. Stovky ľudí hlásia nesynchronizujúce sa uzly alebo uzly vypadávajúce zo synchronizácie. A reakcie vývojárov? Nulová,“ uviedol jeden z validátorov na GitHube.