Meme coiny
Meme coiny. Zdroj: Shutterstock, surassawadee

Mike McGlone, významný trhový analytik zo spravodajského kanála Bloomberg, vydáva varovanie pred obľúbenými meme mincami so psou tematikou, konkrétne pred Shiba Inu (SHIB) a Dogecoinami (DOGE).

Mike McGlone hovorí, že nedávne poklesy cien SHIB a DOGE sú jasným signálom, že sa investori odkláňajú od týchto špekulatívnych kryptomien. Podľa jeho slov by bolo lepšie, keby k ich pádu došlo skôr, ako bude neskoro.

„Čistka meme mincí by mohla vyvinúť tlak na oddaných investorov a pôsobiť ako nevyhnutná súčasť vyvíjajúceho sa a posilňujúceho ekosystému. Hovoríme, že čím skôr k tomu dôjde, tým lepšie budú špekulatívne mince očistené, aby mohli pokračovať v procese prijímania v investičných portfóliách.”

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Mohlo by ťa zaujímať: Litecoin (LTC) je odteraz akceptovaný všade tam, kde je akceptovaná VISA!

Meme coiny majú údajne vrchol už za sebou

Pseudonymný obchodník s kryptomenami ZeroHedge, ktorý predpovedal pokles ceny SHIB v októbri, na Twitteri poukázal na to, že jeho prognóza bola správna, a uviedol, že kryptomena Shiba Inu klesla o 54 %, pretože už zaznamenala svoj najvyšší vrchol.

“Tweetoval som vstup a výstup tokenu SHIB. Povedal som vám, že to bol celý príbeh SHIB, a mnoho z vás sa na mňa nahnevalo. Teraz s odstupom času dúfam, že vidíte, že som sa len snažil pomôcť.”

Graf Shiba Inu
Graf Shiba Inu. Zdroj: ZeroHedge_/Twitter

Token SHIB sa teraz nachádza na hodnote 0,00004897 USD, čo je 43-percentný pokles z jeho 30-dňového maxima, ktoré sa nachádzalo na úrovni 0,00008612 USD. Dogecoin sa aktuálne obchoduje za 0,2345, čo predstavuje 29-percentný pokles z 30-dňového maxima na úrovni 0,3327 USD.

Čítaj ďalej: Bývalý generálny riaditeľ Citi: Každá veľká banka čoskoro adoptuje kryptomeny!