India kryptomeny regulacie
India kryptomeny regulacie, zdroj: www.shutterstock.com/Cryptographer

Indický premiér Narendra Modi čoraz viac začal hovoriť o kryptomenách. Zdá sa, že India, druhá najľudnatejšia krajina sveta, zaujala progresívny postoj k Bitcoinu a kryptomenám. Štátne orgány sa taktiež pokúšajú dosiahnuť jednotný postoj, ako sa budú kryptomeny kategorizovať a určiť zákonnosť digitálnych aktív.

Počas stretnutí a diskusií o novom „krypto odvetví“ a narastajúcich problémoch s financiami premiér krajiny zbystril poslednú dobu pozornosť na kryptomeny a digitálne aktíva.

Mohlo by ťa zaujímať: V zámorskej NBA sa to rozbieha: Hráči tímu Houston Rockets budú platení v bitcoinoch!

Indický premiér v tom vidí pozitíva

Premiér Modi tento týždeň hovoril o kryptomenách v súvislosti s praním špinavých peňazí a financovaním terorizmu počas stretnutia na „vysokej úrovni“. Vyjadrenia na novodobú technológiu počas stretnutia naznačili, že indické obyvateľstvo môže očakávať silné regulačné opatrenia. Pravdou však je, že India sa podľa všetkého chystá na „perspektívne a progresívne“ regulácie.

Predseda vlády Narendra Modi vyzval ostatné demokratické krajiny, aby začali spolupracovať na tom, aby začali čo najviac využívať kryptomeny a technológiu blockchain. K tomu ale dodal, že by sa nemali používať na neetické a nelegálne účely.

„Vezmite napríklad kryptomeny alebo Bitcoin. Je dôležité, aby na nich spolupracovali všetky demokratické národy a zabezpečili, že neskončí v nesprávnych rukách, čo môže pokaziť našu a vašu mládež,“ vyhlásil Modi.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dočká sa India „crypto-friendly“ zákonov?

Indická vláda však dlhšiu dobu podniká kroky na vytvorenie silnej regulačnej infraštruktúry pre toto rýchlo rastúce odvetvie. Uskutočnila početné diskusie na vysokej úrovni vrátane diskusie s „Reserve Bank of India“ (RBI), Ministerstvom financií či Ministerstvom vnútra. Poradila sa taktiež aj s odborníkmi na kryptomeny a inými zaangažovanými jednotlivcami tohto „priemyslu“ či už priamo z Indie alebo zo zahraničia.

Napriek pozitívnemu postoju na digitálne aktíva, ktorý majú niektorí vládni ministri, je guvernér RBI Shaktikanta Das stále nepresvedčený a celkovo skeptický. Šéf rezervnej banky si stojí zatiaľ za svojím a tvrdí, že umožnenie obchodovania s kryptomenami by mohlo ohroziť finančný systém, pretože nie je pod dohľadom centrálnych bánk.

Hoci popularita Bitcoinu a druhých altcoinov v Indii rastie, zákonodarcovia sú stále rozdelení na potrebu zavedenia plnohodnotného regulačného systému. Očakáva sa, že počas nasledujúceho zasadnutia s indickými zákonodarcami bude predložený „bitcoinový návrh“. Ako sa bude situácia s legálnym statusom kryptomien či už v Indii alebo inde vo svete vyvíjať, vás budeme informovať.

Čítaj ďalej: Barbados bude prvou krajinou na svete s virtuálnym veľvyslanectvom v metaverze

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre