Seriály zadarmo sú už minulosťou – Kde sledovať seriály po blokácii nelegálnych streamovacích webov?

2

Na začiatku novembra nelegálne streamovacie servery po žalobe od hollywoodskych štúdií, Netflixu a Amazonu ukončili svoju prevádzku. Seriály zadarmo sú teda už minulosťou. Kde teda sledovať ten váš obľúbený? Nie všetky portály ukončili svoju činnosť.

Koniec stránky topserialy.to

Na mnoho seriálových a filmových fanúšikov z Českej a Slovenskej republiky čakalo nepríjemné prekvapenie. Známa webová stránka topserialy.to ukončila svoju činnosť k prvému novembru. Prostredníctvom tejto nelegálnej streamovacej služby sledovalo každodenne obľúbené seriály zadarmo viac než pol milióna Čechov a Slovákov.

Mohlo by vás zaujímať: [GAMING] Playstation 5 bude na vývoj hier jednoduchý – Bude vychádzať viac hier na túto konzolu?

Vypnutie serverov so seriálmi

Služby Verystream, Openload, Streamango a Rapidvideo ukončili svoju prevádzku. Služby prestali servery poskytovať po uzatvorení podmienok dohody s koalíciou významných hollywoodskych štúdií, Netlfixu, Amazonu a ďalších obsahových spoločností.

V tlačovej správe sa uvádza, že sa o vypnutie serverov Openload a Streamango snažili niekoľko mesiacov. Všetko vyvrcholilo podaním žaloby v Nemecku. Prevádzkovatelia museli ukončiť činnosť serverov a zaplatia odškodné vo veľkej výške.

Kde teda sledovať seriály?

Napríklad na HBO GO, ktoré je možné si zaobstarať samostatne alebo v balíčku s klasickou IP televíziou. Keďže už po novom nie je potrebná registrácia u niektorého televízneho poskytovateľa, HBO GO si môžete objednať ako úplne samostatnú internetovú službu.

Ďalšou kvalitnou službou je Netflix. Streamovacia služba je dostupná aj u nás, a hoci je ponuka titulov oproti Amerike značne obmedzená, ponúka aj tak veľké množstvo filmov a seriálov.

Je tu aj Amazon Prime. Amazon nie je len najväčším eshopom na svete, ale dlhodobo sa snaží presadiť aj v iných oblastiach a masívne investuje do médií. V rámci prémiového členstva Prime ponúka nielen predplatné hudby, ale aj videoslužbu Prime video. Najvýraznejším počinom bolo uvedenie vlastného seriálu The Grand Toru či American Gods.

Nelegálna cesta tu však stále je

Aj keď boli servery zrušené, stále ich existuje pár, ktoré fungujú. Aj v Českej republike a na Slovensku nájdeme pár stránok, ktoré ponúkajú seriály zdarma. Konkrétne ide napríklad o sledujserialy.to alebo najserialy.to. Avšak, hoci stránky píšu o tom, že nebudú končiť, je len otázkou času, kedy dôjde k zablokovaniu ďalších a ďalších serverov so streamami.

Záver

Mnoho divákov zákaz určite nenieslo najlepšie, ale na druhú stranu je potrebné sa pozrieť na vec aj z pohľadu tvorcov seriálov. Všetko ich to stojí naozaj veľké čiastky a keď si seriály pozriete na nejakej z nelegálnych stránok, nevráti sa im za ich prácu nič. Preto je lepšie obetovať pár eur za mesačné predplatné, kde seriály máte pokope, v dobrej kvalite a zároveň podporíte tvorcov.

Čo čítať ďalej?

[VIDEO] Chýba vám Game of Thrones? Pozrite si túto upútavku na seriál The Witcher

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mates

Záver ma pobavil. Celý systém má jednu zásadnú chybu, pokiaľ nebude možná reklamácia za film, ktorý nesplnil očakávania s možnosťou vrátenia peňazí, ako za akýkoľvek iný produkt, tak „chudáci“ producenti sa budú musieť zmieriť s tým, že vždy bude existovať skupina, ktorá si bude hľadať cestičky ako si to pozrieť bez platenia. A táto skupina sa bude zmenšovať podľa životnej úrovne obyvateľstva. Silne pochybujem, že filmári z „Holyúdu“ berú na zreteľ životnú úroveň na Slovensku, Česku, Ukrajinu alebo iné „rozvojové“ krajiny. A sú na peniaze od týchto krajín existenčne odkázaní.

Pavol

skus serialy na https://svetserialov.to/