Solana rekordné tržby NFT
Solana rekordné tržby NFT. Zdroj: Shutterstock.com/Voar CC

Sekundárny objem predaja NFT na báze SOL dosiahol od začiatku augusta takmer 500 miliónov dolárov. Podľa údajov z CryptoSlam sekundárne predaje Solana NFT vygenerovali k utorku celkovo približne 497,7 milióna USD z približne 348 000 transakcií. Priemerný predaj za NFT bol 1 500 USD.

Údaje ukazujú, že Solana zaznamenala rekordný mesiac pre sekundárny objem predaja NFT počas septembra s celkovou sumou 189,4 milióna USD. Zatiaľ čo Solanu niektorí považujú za „zabijaka Etherea“, Ethereum blockchain zostáva najobľúbenejším. Fanúšikovia NFT a sekundárne tržby Etherea v tom istom mesiaci presiahli 2,2 miliardy dolárov.

Sekundárny objem predajov NFT Solany. Zdroj: CryptoSlam
Sekundárny objem predajov NFT Solany. Zdroj: CryptoSlam

Výskumný analytik Messari Mason Nystrom v stredu zdôraznil údaje prostredníctvom Twitteru. Poznamenal, že zatiaľ čo Ethereum stále prevyšuje Solanu v celkovom sekundárnom predaji NFT, nová sieť sa rýchlo etablovala ako jeden z najlepších blockchainov NFT v priebehu niekoľkých mesiacov.

V rebríčku najlepších NFT blockchainov spoločnosti CryptoSlam je Solana v súčasnosti na štvrtom mieste z hľadiska 24-hodinového sekundárneho objemu s 1,9 milióna dolárov. Na čele sú Ethereum (37,7 milióna USD), Ronin (23,5 milióna USD) a Wax (4,5 milióna USD).

Solanovým špičkovým NFT projektom je Degenerate Ape Academy. Tá od svojho spustenia v polovici augusta vygenerovala sekundárne tržby v hodnote 105,9 milióna dolárov. Degenerate Ape NFT zobrazujú animovaných avatarov goríl s jedinečnými vlastnosťami a projekt zaznamenal za posledných 24 hodín sekundárny predaj v hodnote 454 000 dolárov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež – Solana opäť na historickom maxime – potenciál rastu je naďalej vysoký!

SOL na novom ATH

Podľa údajov z CoinGecko cena tokenu SOL za posledných 30 dní vzrástla o 30,3 % a v čase písania tohto článku bola približne 225 USD. Táto nedávna pumpa zaznamenala v stredu nové historické maximum 229,76 USD. Trhová kapitalizácia SOL je teraz okolo 67,8 miliardy dolárov, čo z neho robí piate digitálne aktívum z hľadiska celkovej kapitalizácie. Mierne zaostáva za kolegom Cardanom (ADA), ktorý má trhovú kapitalizáciu 68,6 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať – Polkadot sa teší obrovskej popularite – dostane sa DOT až na 80 USD?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre