Protokol Solana
Protokol Solana. Zdroj: Shutterstock, Zeedign.com

Trhová kapitalizácia je u jednotlivých projektov kryptomien veľmi dôležitá. Práve tento faktor odzrkadľuje silu projektu. Ak sledujete portál CoinMarketCap, dnes prišlo k veľkému súboju dvoch sietí, ktoré sa považujú za najväčších súperov ETH, a to konkrétne Cardana a Solany.

Prečítaj si tiež: Akceptuje Tesla platby kryptomenou Shiba Inu? Systémový kód naznačuje, že áno!

Cardano vs. Solana

Sieť Solana bola v jednom momente na piatom mieste rebríčka podľa trhovej kapitalizácie. Ekosystém Cardano sa však ubránil. Aktuálne je medzi piatym a šiestym miestom nepatrný rozdiel. V čase písania tohto článku bola trhová kapitalizácia SOL na úrovni 65,4 miliárd USD. V prípade siete ADA je to 65,8 miliárd USD.

Údaje z portálu CoinMarketCap
Údaje z portálu CoinMarketCap. Zdroj: CoinMarketCap

Za posledný týždeň cena tokenu ADA klesla až o 9,13 %, čo je v porovnaní so SOL dosť výrazný rozdiel. Solana si drží svoj býčí štandard a je vysoko pravdepodobné, že sa dostane až na cenu 250 USD. A tento faktor by ju už s určitosťou vystrelil na piate miesto. Za posledných sedem dní sa token SOL vyšplhal o viac ako 5 %.

Ak sa teda bavíme o vyzývateľovi siete ETH, máme tu viacero ašpirantov. No najviac podľa môjho názoru vyčnieva Solana. Sieť má podobné a v mnohých aspektoch aj dokonalejšie vlastnosti ako ETH. Inteligentné kontrakty, aplikácie DeFi a najmä obrovskú rýchlosť s minimálnymi poplatkami.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Mohlo by ťa zaujímať: Avalanche vytvára fond s hodnotou 200 miliónov USD – bude AVAX rásť?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Výpadok siete sa nesmie opakovať

To, čo sieť Solana zažila pred pár týždňami, by sa už nemalo opakovať. Výpadok dokázal cenu tokenu stiahnuť o desiatky percent, čo, samozrejme, negatívne ovplyvnilo aj náladu investorov. Zdá sa však, že sa všetko vracia do starých koľají. Solana len pred pár dňami dosiahla historické maximum 219,05 USD. V čase písania tohto článku bol zaznamenaný výrazný nákupný ošiaľ, pričom cena bola len mierne pod ATH na úrovni 217 USD.

Cardano zatiaľ nedosahuje výsledky, aké sa očakávali. Zrejme aj to je jeden z dôvodov, prečo Hoskinson pracuje na zvýšení záujmu o sieť Cardano. Aktuálne sa nachádza na svojom tripe po Afrike.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre