Sieť Solana
Sieť Solana. Zdroj: Shutterstock, Natchapol18

Solana sa prebúdza. Po tom, čo pred pár týždňami patrila k najrýchlejšie rastúcim projektom DeFi, prišiel výraznejší prepad. Zdá sa však, že je späť. Pozitívna nálada investorov sa odzrkadľuje aj na cene tokenu SOL.

Mohlo by ťa zaujímať: Inflácia je prítomná úplne všade, ochrániť nás však môže Bitcoin – tvrdí miliardár John Icahn

Solana opäť rastie

Počas týždňa cena tokenu SOL výrazne vzrástla a okrem toho zaznamenala výraznejší rast aj likvidita, ktorá je uložená na jej protokoloch DeFi. S veľkou pravdepodobnosťou je to spôsobené tým, že altcoiny opäť naberajú na sile.

Zaujímavé informácie priniesol portál Defi Llama, podľa ktorého sa celková likvidita v sieti Solana dostala na nové ATH 12,7 miliardy dolárov.

TVL Solana
TVL Solana. Zdroj: DeFI Llama

Výrazný podiel na obrovskom náraste má aj Marinade Finance. Ide o protokol, ktorý funguje v sieti Solana. Obrovský záujem o tento protokol zabezpečil 69 % nárast celkovej likvidity za necelý týždeň. Marinade Finance tak patrí k TOP 4 projektom s najväčšou likviditou. Zvyšné projekty sú SUNNY, Raydium a Saber.

Prečítaj si tiež: Špičkový projekt ADALend v sieti Cardano dosiahol významný míľnik

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Token SOL sa aktuálne pohybuje na cenovej úrovni 202 USD. Väčšina analytikov je ohľadom tohto projektu naladená pozitívne. Ak sa boom neskončí, je možné, že sa pozrieme až na cenu 250 USD.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Budeme teda tento projekt sledovať. Ak sa nálada na trhu nezmení, väčšina altcoinov na čele so Solanou budú rásť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Leonardo

Radium v článku je zejmě Raydium.