FED bude zvyšovať úrokové sadzby
FED bude zvyšovať úrokové sadzby. Zdroj: Shutterstock.com/studioarz

Predseda Federálneho rezervného systému (FED) Jerome Powell vo štvrtok uviedol, že na stole je zvýšenie základnej úrokovej sadzby v USA o 50 bázických bodov (0,5 percentuálneho bodu). K zvýšeniu tak dôjde pravdepodobne na ďalšom májovom zasadnutí Federálneho výboru pre otvorené trhy (FOMC).

Toto vyjadrenie ukazuje, ako agresívne plánujú úradníci potlačiť infláciu, ktorá sa vyšplhala na úroveň 8,5 %, čo je najrýchlejšia miera za štyri desaťročia. V posledných rokoch FED len zriedka zvýšil úrokové sadzby o viac ako 25 bázických bodov naraz.

,,Povedal by som, že na májovom stretnutí bude na stole 50 bázických bodov, povedal predseda Fedu.

Na marcovom stretnutí sa členovia FOMC dohodli na zvýšení o 25 základných bodov, ale Powell povedal, že by bolo vhodné „postupovať trochu rýchlejšie“:

,,Je absolútne nevyhnutné obnoviť cenovú stabilitu. Je možné, že skutočný vrchol inflácie bol v marci, ale to nevieme, takže s tým nebudeme počítať,“ povedal Powell.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Ekonóm predpovedá, že reakcia Fedu na infláciu posunie kryptomeny vyššie

FED ovplyvní aj kryptomeny

Vzhľadom na to, že kryptotrh sa stále viac pohybuje v korelácii s akciovým trhom, ktorý v marci dosiahol 17-mesačné maximum, kryptomenoví obchodníci sledujú aj makroekonomické ukazovatele.

Toto je poslednýkrát, čo mal Powell naplánované predniesť verejné poznámky pred dvojdňovým stretnutím 4. mája. Pred rokovaním by sa predstavitelia mali zdržať komentárov o ekonomike alebo úrokových sadzbách.

Prečítaj si tiež: Čo ukázalo prvé stretnutie Bitcoinu s vysokou infláciou?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre