Bude Bitcoin pokračovať v raste? Dlhodobí držitelia hlásia rekord

Kategorie: Novinky
Bude Bitcoin pokračovať v raste?
Bude Bitcoin pokračovať v raste? Zdroj: Shutterstock.com/Thapana_Studio/Thongden Studio

Bitcoin dosahuje začiatkom roka 2023 pozitívne výsledky. Nálada investorov a celkové dianie na trhu naznačuje, že by mohol tento rast pokračovať. Táto skutočnosť nahráva aj dlhodobým držiteľom, ktorí podľa portálu FinBold neutrpeli tak vážne škody, ako sa predpokladalo.

Bitcoin môže pokračovať v raste

Aj napriek aktuálnemu zotaveniu na trhu s kryptomenami, stále nie je dostatočne potvrdené, či to môžeme považovať za ukončenie klesajúceho trendu. Väčšina popredných analytikov sa domnieva, že si vlajková kryptomena vytvorila nové dno na úrovni 15 500 dolárov. Dlhodobý pokles spočiatku naznačoval, že sa výrazne podpíše aj na ponuke bitcoinov v obehu, čo sa však nestalo.

Tento fakt dokazujú najnovšie údaje analytickej spoločnosti Glassnode, podľa ktorej sa až 48,25 % z celkovej ponuky BTC nepohlo zo svojich adries ani raz za posledné dva roky. Z toho hľadiska ide o rekordné obdobie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ide o nenápadný no veľmi dôležitý faktor pre dlhodobý vývoj ceny. Množstvo nepohyblivých BTC sa určuje podľa počtu mincí, ktoré v danom období zotrvali v nelikvidných peňaženkách.

Prečítaj si tiež: TOP udalosti, ktoré v roku 2023 výrazne ovplyvnia kryptomeny

Podľa údajov spoločnosti Glassnode sa takmer polovica všetkých bitcoinov vôbec nehýbe. Ako si však tento stav môžeme vysvetliť? Z určitého pohľadu sa dá skonštatovať, že investori tejto kryptomene veria a očakávajú rast. Dlhodobá dôvera týchto investorov môže byť kľúčovým faktorom stability. Aj napriek všetkým faktorom, ktoré sa udiali v predošlých mesiacoch, investori sú odhodlaní BTC držať nehybne v peňaženkách.

Za zmienku však stojí, že z celkového množstva 48,25 % nepohyblivých bitcoinov, môžu byť niektoré mince súčasťou mŕtvych peňaženiek, ku ktorým investori stratili prístupové kľúče.

Sme svedkami pasce?

Bitcoin sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovni 21 144 dolárov. Posledný priebeh naznačuje, že by sa mohol opäť pokúsiť preraziť významnú rezistenciu.

Portál CoinTelegraph informoval o pohľade viacerých analytikov a osobností, ktoré aj napriek pozitívnym výsledkoch hovoria o možnej pasci a cenovom poklese. Populárny kryptomenový analytik so pseudonymom Lemon zverejnil známy obrázok z dielne Wall Street, v ktorom označil zónu, v ktorej sa podľa neho nachádzame.

Psychológia trhových cyklov z dielne Wall Street

Psychológia trhových cyklov z dielne Wall Street. Zdroj: Lemon/Twitter

Prepáčte, musím byť verný svojim myšlienkam, myslím si, že sa nachádzame práve v oblasti, ktorá naznačuje pokles,“ uviedol Lemon.

Čítaj ďalej: Kryptomeny a teória väčšieho blázna: väčšina krypto-investorov podľahla pasci