Bitcoin naberá na sile
Bitcoin naberá na sile. Zdroj: Shutterstock.com/Panchenko Vladimir/rzoze19

Kryptomenoví investori sú v aktuálnej fáze trhu plní očakávania. Bitcoin za posledné dni narástol, čo sa podpisuje aj na raste náročnosti ťažby. Do prevádzky sa totiž podľa najnovších údajov portálu Crypto News vracia podstatná časť ťažiarov.

Bitcoin naberá na sile

Náročnosť ťažby Bitcoinu v priebehu niekoľkých dní narástla, čo značí zvyšujúci sa záujem zo strany ťažiarov. S touto novinkou prišiel twitterový profil f2 pool, ktorý sleduje dôležité metriky spojené s ťažbou BTC.

Náročnosť ťažby Bitcoinu sa zvýšila o 10,26 %, čím dosiahla nové historické maximum. Ak sa Bitcoin v priebehu dvoch týždňov dostane na úroveň 23 000 dolárov, niektoré ťažobné stroje môžu pracovať omnoho efektívnejšie,“ uvádza sa v príspevku od f2 pool.

Ako môžeme definovať náročnosť ťažby? Ide o jeden z najdôležitejších ukazovateľov BTC, ktorý naznačuje, aké náročné je vyťažiť jeden blok Bitcoinu. Ak sa tento ukazovateľ nachádza na vyšších hodnotách, ťažiari potrebujú na vyťaženie bloku väčší výpočtový výkon. Logicky je rast náročnosti ťažby spojený s obdobím rastúceho trendu ceny Bitcoinu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Z hľadiska ťažobného priemyslu kryptomien ide zlomový moment. Rok 2022 bol z tohto pohľadu jedným z najhorších v histórii, čo spôsobilo krach niektorých ťažobných spoločností. Problémy hlásia Core Scientific, Argo Blockchain či Iris Energy.

Prečítaj si tiež: Populárny analytik PlanB sa opäť hlási o slovo: Bitcoin do roku 2025 exploduje, vzrastie až o 4 689 %

Nasledujúce dni môžu byť pre sektor kryptomien zlomové, keďže sa opäť pozornosť upriamuje na fundamentálne udalosti v USA, o ktorých informoval portál Crypto News. Tento týždeň sa totiž dočkáme zverejnenia ekonomických údajov, ktoré ukážu ďalšie smerovanie politiky zo stranu Federálneho rezervného úradu.

Ak kryptomeny zareagujú na tieto výsledky tak ako naposledy, môžeme byť svedkami ďalšieho výraznejšieho rastu.